3D серце

22 березня 2016 р.

Операція, яку треба було провести медикам з Майамі, була унікальною і складною настільки, що навіть головний хірург лікарні не уявляв собі всіх деталей її проведення. Відпрацювати кроки допомогла тривимірна модель.

Американські медики на практиці довели, що тривимірний друк здатен надати неоціненну допомогу при плануванні серйозних операцій, які через їхню малу поширеність ще недостатньо добре відпрацьовані. Хороші новини про застосування 3D друку в таких цілях розповіло своїм читачам видання Miami Herald.

У лікарні Майамі штату Флорида медики довгий час билися над тим, щоб допомога 4-річній дівчинці з хворим серцем. Двічі їй робили операції ― але обидва рази проблема через якийсь час з'являлася знову. Кров, насичуючись киснем в легенях, ніяк не хотіла повертатися до потрібної області серця ― а прямувала до іншої частини органу. Через це дитині постійно не вистачало повітря, а серце не справлялося з навантаженням. Останнім часом медики, які лікували дівчинку, остаточно зрозуміли, що допомогти в цьому випадку зможе лише унікальна операція з використанням донорських тканин. Раніше ніхто в світі не проводив таких операцій, але вибору не залишалося: якщо не зробити її, то дівчинка приречена померти протягом декількох тижнів або навіть днів.

У цей момент лікарям і прийшла думка про те, що спочатку всі деталі планованого оперативного втручання можна відпрацювати на роздрукованому 3D макеті сердечка малятка. Вони відтворили на новітньому друкованому пристрої точну копію органу дівчинки і досконально вивчили особливості його будови, враховуючи найменші нюанси. У підсумку, операція пройшла успішно.

Лікар Редмонд П. Берк, глава відділення серцево-судинної хірургії лікарні Майамі, що особисто проводив складну операцію, сказав журналістам: «До того, як я побачив тривимірну модель, я просто не міг уявити собі, як це зробити». І це навіть незважаючи на великий досвід цього лікаря. «Я не знаю, чи буде це працювати, ― продовжив він, ― Але, я маю надію що у нас з'явився шанс, і він вартий того, щоб втретє травмувати серце дитини медичними інструментами».

Лікарі сподіваються, що цього разу проблема виявилася усунена назавжди. Дівчинка прискореними темпами йде на поправку. Зараз вона, як і раніше знаходиться в лікувальному закладі, але вже ходить і грає.

Додамо, що 3D принтер лікарня Майамі придбала незадовго до описаних подій. Вартість пристрою і програмного забезпечення для нього склала 150 тисяч доларів.