Фізаліс

10 листопада 2021 р.

Йду по-між осінніх городів, де вже зібраний врожай овочів, коренплодів всієї городини.Але де-не-де пломеніють помаранчевого кольору ліхтарики. Ні! То не квіти!. То овочево-лікарська рослина - перуанська вишня, фізаліс. Чому ж її, ту вишню, яка ще називається "жидівська", ще не зібрали? А тому що не знають куди її застосувати. Лишень кілька стеблин поставити у вазу - нехай звеселяє своєю яскравістю око, нагадує красиве літечко. А решта так і залишилась як непотріб.

Не звернули увагу навіть ті, у кого шпора, ходити не може а вона б усунула ту шпору. Та і ефективно допомогла б вилікувати не тільки шпору, той деформуючий артроз, а й подагру, суглобовий ревматизм і взагалі всю сечостатєву систему, зняти запалення нирок і сечовивідних шляхів, подрібнити каміння (якщо вони утворились) на дрібний пісок і вивести їх безболісно з організму, разом з рідиною, яка накопичилась створюючи набряки та асцити.

В сиву давнину той, хто знав цілющі властивості фізаліса, успішно лікували печінку, навіть при ускладненнях черевною водянкою і жовтяницею. Налагоджувалось жовчовиділення , рух жовчі, а якщо не було застою - не утворювались камінці в жовчовому міхурі та печінці.

Коли у людини щось болить, вона шукає знеболюючу хімічну пігулку, щоб послабити біль на якийсь час не думаючи про те, скільки шкоди завдасть пігулка організмові, в той час, як в городі на клумбі залишена природна смачна, зовсім нешкідлива, в яскравому опліднику вишенька - фізаліс.

Цієї рослини у нас росте два види: мексиканський овочевий - смачний і корисний, який вживають у свіжому вигляді, додають до салатів, до страв як приправу, а також солять, маринують, варять варення.

Варення з фізаліса:

До 1 кг фізаліса додати 750 гр цукру, 1 склянку води. Зварити сироп, покласти в нього пробаланшовані вишні фізаліса, кілька разів поставити на слабкий вогонь до закипання - і варення готове.

Часто господині заквашуючи або консервуючи овочі (капусту, огірки, помідори), додають оцет. Забувають, або не знають вони, що фізаліс містить сім органічних кислот: яблучну, винну, лимонну, бурштинову, кавову, ферулову, синапову, а до них ще дубильні речовини і вітаміни, особливо пектин.

Скільки людей скаржаться на склероз, що в організмі накопичилось багато різних шкідливих речовин, в тому числі холестирин. Як його позбавитись, почистити судини, де знайти таку речовину?А та необхідна речовина з фізалісом потрапляє у вашу їжу і активно працює, чистячи судини. І це лише в додатку до їжі. А якщо ще зробити ліки з фізаліса,  що найпростіше: з'їсти 10 плодів за день, або 1 ст.л. соку.

Фізаліс можна сушити і робити настої: 2 ст.л. на 2 склянки окропу, проварити на слабкому вогні 5 хв і вживати по півсклянки перед їжею, чотири рази на день.

В народній медицині завжди трави сушили, а потім із них робили настої настоянки, відвари, чаї. Підприємство "Зелена планета Земної" готує фітокомпозиції із свіжозібраних рослин. От і для профілактики та лікування використовуєм свіжі вишні фізаліса як їстівний, так і суничний.

Для лікування захворювань, профілактики, а іноді просто для знеболення, доцільно вживати свіжі ягоди 10-15 шт на день, незалежно від їжі, але лише ягоди. Околоплідники - помаранчеві ліхтарики - токсичні. Вони є захистом самого плоду і дуже цілющі для зовнішнього застосування. Їх потрібно помити, підсушити, подрібнити ї залити олією. Настоювати 2 тижні (15 днів). Цей засіб дуже гарний регенератор - загоює рани, порізи, траавми.

Плід фізаліса застосовують при високій температурі, а також при крововиливах. Лікують ним геморой.

У дикому вигляді росте ця рослина в Мексиці, Гватемалі, Перу. Жителі Йудейської долини (ЖИДи) дослідили і випробували як засіб для лікування ракових пухлин. Саме тому ще ця перуанська вишня називається жидівська.

У на в Україні її культивують і застосовують як їжу, приправу і ліки в народній медицині.

Залиште свій коментар