«Якщо лікар не може бути корисний, нехай хоча б не зашкодить.»

Гіппократ

Статті

У червні зоря з зорею сходяться

Тільки за паперовими календарями літо починається першого червня, за астрономічним воно настає лише за три тижні, за природним – коли заколоситься озима пшениця, відцвітуть яблуні, бузок, каштан, вкриються пишним цвітом біла акація, шипшина, калина...

Печіночниця звичайна

Ті, хто вперше опиняються навесні у Карпатах, бувають вражені дивними квітками, подібними кольором до небесної блакиті. Милують очі сині, блакитні, фіолетові квіти печіночниці звичайної, або благородної. Саме таку наукову назву має ця рослинка. Місцеві мешканці називають їх переліскою, або печінковою травою. Попри красу, знають печіночницю не всі, хоча б тому, що росте лише на заході України, здебільшого у листяних лісах.

26 April 2017
Анемона жовтецева

Сонячним квітом спалахує у весняному лісі анемона жовтецева. На приземистих зелених стеблинах із розсіченим трійчастим листям – великі жовті квіти. Рослини поспішають швидше рости й розквітнути, а живуть недовго, за що їх у ботаніці назвали ефемероїдами (від грецької «ефемерос» – одноденний, короткочасний). Ближче до літа навіть сліду від анемони не знайти.

18 April 2017
Фіалка запашна

Природа щодня дарує нам нові ліки. Скрізь – в лісах, серед чагарників, в парках та садах – показала свої тендітні синьо-фіолетові квіточки фіалка запашна. Ця маленька рослинка дуже цілюща!

Зірочник, дика морква і кріп – засоби від катаракти

Катаракту можна лікувати – чим раніше починається лікування, коли ще хвороба незадавнена, – тим краще. Радимо скористатися лікарською рослиною, яка називається зірочник середній.

29 March 2017
Мати-й-мачуха ― сонячний промінчик весни

Квіточка мати-й-мачухи однією з перших поспішає прикрасити собою землю навесні. Іноді ще й сніг не розтанув, а вже рослинка схожими на золотаве сонечко квіточками ніби намагається прийти на допомогу втомленим і виснаженим за зиму людям.

28 March 2017
Збираємо у березні

Щоб упродовж року мати під рукою природні ліки на будь-який випадок, заготовляти їх треба вчасно й дотримуватись певних правил. Цілющі рослини збирають з гарним настроєм і чистими намірами.

23 March 2017
Ревматоїдний артрит і алергія на ліки

У листі до редакції «Зеленої планети Земної» Валентина Костянтинівна з Харьковської області звертається за порадою: «Мені 62 роки. З 27 років хворію на ревматизм. У 2006 ревматизм перейшов у ревматоїдний артрит – стало ще важче. Від гормонів обрюзгла, від ліків вже болить шлунок. Діагноз: поліпозна гастропатія. Імунна система дала збій у 2015 році. Може підкажете, як її приборкати, бо ті ліки, які приписують лікарі, організм не приймає. Взагалі вже на багато ліків алергія. Передплачую газету «Зелена планета Земної», читаю і бачу, що ви людям допомагаєте. Сподіваюсь, допоможете і мені налагодити здоров’я».

22 March 2017