RSS

Новини

28 квітня 2023 р.
Здоров’я від нарцису
Пам’ятаю, коли повернулись по війні з Німеччини додому, побачили геть зарослий бур’янами город. Та бур’яни не змогли знищити любистку і нарцисів. Нарциси нас дочекалися — їх можна було розпізнати навіть у темряві. Ми брали з них квіти, листя й лікували застуди, бронхіти. Від болю в грудях використовували, від кашлю, коли ніяк не відходило мокротиння.
27 квітня 2023 р.
Робіть пробу на алергію
Той, кому доводилося отримувати уколи, пам’ятає, що медики цікавляться, чи немає алергії на ліки? У більшості випадків роблять пробу: невелику кількість препарату вводять під шкіру, якщо за 15 хв. не з’явилося почервоніння, роблять ін’єкцію.
26 квітня 2023 р.
Лікувальні рецепти з верби
Найбільш цілюща частина верби — це кора. Тож кожна господиня, яка лікувала свою родину, завжди мала її у своїй аптечці. І ви, напевно, заготували кору під час сокоруху, поки вона добре відділяється від гілочок.
25 квітня 2023 р.
Доступний делікатес
Знавці та гурмани цінують його дуже високо. Та й коштує він недешево — не кожному по кишені. А чи знаєте, що отой знаний делікатес досить поширений у природі?! Зустріти його можна на заплавних луках й у світлих лісах, у траві й серед чагарників... Адже це молоді пагони холодку лікарського (Asparagusofficinalis). Вирощена аграріями на полі культурна рослина називається «спаржею».
24 квітня 2023 р.
Догляд за шкірою і мікробіом
Кожен з видів мікроорганізмів, які живуть на нашій шкірі, потребує певних умов: кислотності, температури, вологості, наявності поживних речовин. Змінюючи будь-який з цих показників, ми змінюємо склад мікробіоти.
23 квітня 2023 р.
Запалення трійчастого нерва робить життя нестерпним
Така напасть як запалення трійчастого нерву часто трапляється навесні, коли на сонечку тепло, а в затінку холодно, від дощів вогко, а вітри продувають, здається, наскрізь. Трохи не вбереглись — і от маєте болячку. Інколи ні пити, ні їсти, ні говорити, ще й їсти через трубочку доводиться.
22 квітня 2023 р.
Кінський часник черешковий
В квітнику виріс незнайомий ніжно-зелений кущик: листя схоже на кропиву, тільки м’яке й не жалюче, вже й білі квіткові пуп'янки з'явились... А візьміть-но листочок в руки, потріть між пальцями - чуєте запах часнику? Тоді це швидше за все кінський часник черешковий. Можете переконатись — запах властивий всім частинам рослини. В народі не могли не відзначити цю оcобливість: часничниця, гулявник часниковий, а ще підгачник, кропива дурна. А «кінська» назва виникла тому, що навесні, ще до початку цвітіння у квітні, коні з задоволенням рослину поїдають.
21 квітня 2023 р.
Рубромікоз: причини, діагностика, лікування
Грибкові інфекції серед людей досить поширені. Ту чи іншу форму мікозу має принаймні один з п’ятьох жителів планети. Щоправда, грибки певний час можуть співіснувати з нашим організмом, не завдаючи йому помітної шкоди. Однак за деяких умов стають надзвичайно небезпечними. Вони чекають моменту, коли організм заслабне і його здатність до опору інфекціям зменшиться, або, наприклад, активізуються після курсу лікування антибіотиками, гормонами, імунодепресантами, чи коли ми потрапляємо в агресивне стресове середовище. Всі ці чинники ризику здатні порушити рівновагу організму і зробити його уразливим.
20 квітня 2023 р.
Мікробіом рота
З ротової порожнини наразі виділено понад 700 видів лише бактерій. В кожної окремої людини в роті може мешкати від 50 до кількох сотень видів. Але в ротову порожнину щодня навідуються і гості: мільйони бактерій, вірусів, грибів з повітрям, їжею, поцілунками. Без стійкого, дружнього до нас мікробіому багато з них ставали б причиною хвороб.
19 квітня 2023 р.
Мазь УНІВЕРСАЛЬНА
Мазь має протизапальну, бактерицидну, ранозагоювальну дію. Застосовується для лікування нашкірних захворювань, ущільнення тканин, для санації ран, виразок, в разі запалення слизових оболонок, риніту, геморою.