RSS

Новини

25 лютого 2025 р.
Броколі — що і як можна їсти
Мало виростити чи купити овочі, не менш важливо їх відповідно зберігати і готувати.
23 лютого 2025 р.
Щоб запобігти рецидиву інсульту
Пані Яніна пише, що її мама, 64 років, після вже другого інсульту, 3 місяці не відчуває праву сторону тіла, майже прикута до ліжка, у неї стали набрякати і боліти суглоби. Чи можна полегшити її стан травами?
21 лютого 2025 р.
Екзема чи мікоз?
Пані Наталя запитує, як лікувати екзему між пальцями рук, причиною якої вважає алергічну реакцію від праці з будматеріалами.
19 лютого 2025 р.
Насіння — чому воно буває небезпечне
Рослина захищає насіння від поїдання тваринами. Огортає в щільну оболонку, яка не розчиняється в травному тракті, отож насінина з фекаліями тварин виходить ціла десь за 5-10 чи 100 км від рослини, та ще має навколо себе купу добрив у вигляді фекалій. Чудове пристосування! Насінина може містити отруйні чи неприємні речовини, щоб тварині не захотілось її з’їсти. Так в насіння з’являються дубильні, гіркі, ціаногенні речовини. Насінина може мати і дуже колючу чи жалку обгортку — хто брав у руки букові плоди, зрозуміє про що йдеться.
17 лютого 2025 р.
Набрякають ноги у мами
Пані Наталія пише: «У моєї мами 76 років отікають ноги, набрякають внизу у районі гомілки: до ранку менше, а до вечора сильніше. Чи потрібно пити ліки?»
15 лютого 2025 р.
Захищає легені від вірусу
Сезон вірусних респіраторних хвороб поступово розширюється, і спалах, наприклад, ковіду-19 може початись і на початку літа, і ранньої осені — не треба чекати грудня, як це було з грипом. Пан Віталій запитує, як лікуватися, якщо респіраторний вірус опустився вже в легені?
13 лютого 2025 р.
Діагноз — гастроптоз. Що робити?
Гастроптоз — це опущення шлунку, часто зі зниженою кислотністю і недостатньою секреторною діяльністю. У такому шлунку внаслідок неповного і неправильного перетравлення їжі виникає багато токсинів. Вони дуже шкодять печінці, яка не в змозі їх вчасно знешкодити. Порушується і моторика жовчного міхура.
11 лютого 2025 р.
Смачне листя кольрабі
Більшість людей вже в магазині відриває листя з качана кольрабі і викидає їх у кошик. В кращому випадку воно йде на корм тваринам. А це ж так несправедливо, бо листя кольрабі це фактично те саме, що і листя білокачанної капусти, але одне ми їмо, а іншим нехтуємо. Воно містить багато вітамінів і мінералів, клітковини, хлорофілу, іноді більше, ніж сама бульба.
9 лютого 2025 р.
В дитини епілепсія
Пані Аліса просить: «Порадьте, будь ласка, що робити! Дитині 7 років — епілепсія, приступи короткі, тихі. Вона просто завмирає і не може рухатись, хвилину-дві, навіть чує якісь голоси. Це пригнічує її психічно, потім дуже поганий настрій. Виникла хвороба після травми голови. Лікарі прописали Вальпроком 300».
7 лютого 2025 р.
Вірус Епштейна-Бар від народження
Пані Глаша питає про вірус Епштейна-Бар — її трирічна дитина має цю інфекцію від народження. Жодні ліки не допомагають.