«Ніщо так не виснажує і не руйнує тіло людини, як тривале фізичне бездіяльність.»

Арістотель

Білосніжна краса

28 May 2015
Білосніжна краса

Навесні долина неподалік міста Хуст (Закарпатська обл.) стає білою, наче знову вкривається снігом. Цей білосніжний килим не розтане від сонечка, бо зітканий… з тисяч квітів нарцису. Це незабутнє видовище можна побачити у Долині нарцисів – перлині Карпатського біосферного заповідника.
Там зберігся до нашого часу найбільший у світі природний масив нарциса вузьколистого. 
Не дивно, що нарцис зображено на гербі Хуста і він є символом цього міста.
За місцевою легендою, саме у воді річки Хустець грецький юнак Нарцис (якого інколи називають тут Штефаном) побачив свою красу і залишився на березі сніжнобілою квіткою.
Унікальним є той факт, що гірська квітка оселилася в долині. Її появу вчені пов'язують з потеплінням під час льодовикового періоду. Крига танула, вода, яка текла з гір, посприяла розповсюдженню і акліматизації рослини. 
Долина нарцисів розквітає на початку травня. Впродовж 2-3 тижнів сніжна квітка і її незрівнянний аромат наче магнітом притягують до себе відвідувачів з усього світу. Рідкісна рослина вже потрапила до Червоної книги України. Уявляєте, що від неї залишиться, якщо кожен з цих 10 тис. людей зірве або затопче бодай один нарцис! Подарована нам Господом неземна краса, яка відроджувалася щовесни сотні тисяч років, може зникнути в одну мить. Цього не повинно статися, адже кожен з нас має цінувати, поважати й оберігати неповторність рідного краю і красу своєї землі!