Олія руколи: зовнішнє застосування

23 квітня 2024 р.

Насіння — не менш цінна частина руколи, ніж зелень. Воно містить багато олії і білків. У складі жирів насіння є омега-3 кислоти, ефірні олії. На жаль, в ній багато і ерукової кислоти, яка, як вважається, негативно діє на серце. Через це олія руколи використовується в їжу хіба як невелика добавка до інших олій. Але зате має зовнішнє застосування.

Витяжка чи олія з насіння мають антиоксидантну дію; пригнічує ріст бактерій, ймовірно і грибків також. Згубно діє на клітини меланоми, хоча це поки перевірено лише на тваринах.

Сукупність корисних властивостей дозволяє з олії насіння руколи готувати засоби для догляду за волоссям та шкірою голови. Вони очищують шкіру, зменшують її подразнення, запалення. Велика кількість в олії поліфенолів і флавоноїдів стимулює ріст волосся завдяки комбінованому ефекту: живить волосяні фолікули, знімає запалення, посилює кровоток в шкірі.

Глюкорафаніни, які є в зелені, є також і в насінні. Завдяки їхній протизапальній, імуномодулюючій дії, олія з насіння діє заспокійливо на шкіру, уражену екземою, псоріазом, іншими запаленнями, посилює бар’єрну (захисну) функцію шкіри, власне, відновлює її.

Ця олія пригнічує еластазу (фермент, який руйнує еластин) і тому може запобігати в’ялості шкіри. Сміливо можете додавати її до масок чи кремів для шкіри. Олія навіть дещо захищає від УФ опромінення, її сонцезахисний фактор 5,5 (у багатьох кремів для обличчя і рук — 15, що вважається досить ефективним захистом).

Не очікуйте дива, просто йдіть у бажаному напрямку — дорогою, обабіч якої ростуть ваші провідники на цьому шляху — дивовижні рослини!

Залиште свій коментар