Бібліотека

Адамові сльози – цілюще зілля

Ця квітка лікує захворювання легень, шкіри, горла, заспокоює нервову систему. Йдеться про фіалку. В усі часи цю квітку вважали символом любові, щастя, життя та свободи. У ХVI столітті її називали «травою святої Трійці». У християн існує легенда, що триколірна квітка виникла із радісних сліз Адама, якому архангел Гавриїл приніс новину про  те що Бог прощає йому всі його гріхи.

Ця красива рослина не лише милує око, а й лікує від кашлю, нежиті, легеневих захворювань, зокрема, бронхіту. Щоправда, фіалка з «дикої» природи сильніша у лікуванні, аніж домашня. Пропоную такий рецепт ліків з фіалки: увечері один-два листочки фіалки порізати. Одну чайну ложку подрібненої сировини покласти у склянку і залити кип’яченою водою кімнатної температури. Зранку процідити і пити впродовж дня маленькими ковтками та полоскати хворе горло. За день-два кашель зникне, а горло перестане боліти. Якщо ж ліки не встигли приготувати увечері, тоді одну чайну ложку подрібненого листя фіалки залийте одною склянкою окропу і дайте настоятися 15-20 хвилин. Таким настоєм можна лікувати горло дітям ( пити по одній столовій ложці через кожні дві години) та дорослим ( по чверті склянки чотири рази на день).

Настої з фіалки « заспокоять» нервову систему, зокрема серце ( у разі сильного серцебиття). Окрім того, настої з фіалки нормалізують функцію всіх травних органів, особливо помічні людям з хворою сечостатевою системою, є застій рідини в організмі. Адже ця квітка допоможе усунути набряки на тілі.

Навіть хворі на онкологічні захворювання ( шкіри, горла) можуть лікуватися настоянкою з листя та квітів фіалки. Для цього одну столову ложку ( з гіркою) подрібненої сировини залийте однією склянкою горілки. Настоюйте два тижні. Вживайте до 5-7 крапель чотири рази на день.

Якщо дуже болять суглоби (навіть задавнена хвороба) і жодні ліки не допомагають, насамперед, лікуйте нирки. Усунути запальний процес, вивести солі із організму та нормалізувати солевий обмін допоможуть ліки із доступних рослин: листя берези ( дві частини), кора верби( дві частини), листя бузку( одна частина), квітка волошки синьої ( одна частина) та квітки фіалки триколірної ( одна частина). Сировину подрібніть, розмішайте. Одну столову ложку суміші і цих трав залийте  однією склянкою окропу, настоюйте годину і вживайте по чверті склянки чотири рази на день. Якщо буде загострення, то пийте по дві столові ложки через кожні дві години.

Фіалку триколірну заготовляють під час цвітіння, зрізавши стебло на невеликій відстані від поверхні землі. Сушать її на горищах, у добре провітрюваних приміщеннях або надворі у затінку. Зберігають у щільно закритих паперових коробках.

А я ще раз хочу всім вам нагадати: пам’ятайте – всі рослин довкола вас – цілющі! Тож, бажаю всім вам здоров’я!