Бібліотека

Аденома простати

Стадії розвитку недуги

 1. Виникає у молодому віці. Хворий скаржиться на нерізкі порушення сечовиділення, неприємні відчуття в ділянці промежини і внизу живота
 2. Часті сечовиділення спочатку вночі, а потім удень. Спочатку позиви супроводжуються помірним болем, відтак інтенсивність сечовиділення дуже зростає. Зрештою виникає нетримання сечі.
 3. Неповна хронічна затримка сечі. Перехід від   другої до третьої стадії може відбуватися непомітно для хворого. У цей період неповністю випорожнюється сечовий міхур. З часом кількість залишків сечі зростає, відтак вони призводять до потоншання сечового міхура, розширення сечовивідників, у результаті чого порушується функція нирок.
 4. У цей період проявляється яскраво виражена ниркова недостатність, відбувається інтенсивна інтоксикація організму. Коли сеча не відходить, застоюється, вона може гнити і отруює весь організм. Колись у таких випадках у народі говорили, даруйте, « сеча в голову вдарила». Тобто, з’являється важкість у голові, біль, людина не може нормально розумово працювати. Внаслідок отруєння сечею розвиваються шлунково-кишкові розлади, іноді це називається сечовою диспепсією. До цього додається ще спрага. В таких випадках слід визначити, чи то цукровий діабет, і захворювання на аденому ( втім, іноді буває, що і статева залоза хвора, і підшлункова). Тож, коли дошкуляє вже така спрага – це вказує, що організм отруюється надлишковим азотом. Зневоднення може призвести до різкого схуднення. На третій-четвертій стадії хвороби, як правило, офіційна медицина пропонує оперативне втручання.

Аденома статевої залози, хронічний простатит майже завжди дуже тісно пов’язані, тому і лікування майже однакове.

У більшості випадків лікування статевої залози здійснюється курсами впродовж 3-6 місяців і більше, тож треба набратися терпіння.

Пам’ятка хворим на аденому

 • У старшому віці варто відмовитися від прянощів, копчених продуктів, приправ, гострих закусок.
 • Якщо в аналізах сечі виявлено уратні солі, оксалати, необхідно усунути зі свого раціону каву, чай, обмежити споживання м’ясних страв, солі.
 • Якщо хворого непокоїть часте сечовиділення вночі, споживання рідини теж треба обмежити, а після сімнадцятої години навіть зовсім нічого не пити.
 • Слід уникати переохолодження. Якщо необхідно випорожнити сечовий міхур, втримувати сечу.
 • Хворий повинен спати на жорсткому ліжку, щоб не було провисання тазу.
 • Теплові процедури хворим на аденому протипоказані.
 • Хворим, у яких сидяча робота, слід вставати через кожні 40 хвилин, робити пробіжки, присідання, стрибки на місці, дуже корисно їздити на велосипеді, кататися верхи на коні. Щодня треба пройти 10 кілометрів.

Для лікування аденоми простати у Здравницях «Зелена планета» є НЕФРОЛІК, ЛІМФОГРАН, ПРОСТАДЕН, УРОСЕПТ, ЦИСТАН.