Бібліотека

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ У ДІТЕЙ

Ця недуга найчастіше буває у дітей, у яких атонічний шлунок, порушена функція підшлункової залози. Коли шлунок не в тонусі розтягнутий, знижені його секреторна діяльність, кислотність, моторна функція, то їжа в ньому  довго не перетравлюється, залежується, починає бродити. Відтак виробляється велика кількість токсинів ( у немовлят, які годуються лише материнським молоком, інтенсивної алергії бути не може).

Вони продукуються тривалий час, бо їжа в атонічному шлунку перетравлюється не 2 години, а, буває, й 2 доби. Печінка не в змозі знешкодити їх, вона збільшена, в ній виникає застій крові, і вона не має змоги виконувати свою очисну функцію. Не може відсортовувати того, що треба організмові, бо шлунок подає гнилизну. Якщо шлунок атонічний, то погано працюють і нирки. Цей парний очисний орган також не може добре виконувати свою функцію, бо йому заважає шлунок, який надто мляво перетравлює їжу.

Отже, знешкодити і вивести токсини з організму печінка й нирки вже не можуть. І організм захищається іншим способом, бореться, шукає шлях, як «викинути» токсини, відшукує іншу ( замість нирок) « каналізацію». Й тоді очисну функцію починає виконувати шкіра. Однак токсинів настільки багато, що вони починають подразнювати шкіру. І передовсім у найніжніших місцях, там, де виходить багато поту: на згинах ліктів, під колінцями, на животику. Якщо токсинів дуже багато, то висипи можуть бути по всьому тілу.

Таким чином пояснює виникнення атопічного дерматиту народна медицина. І звісно, лікує в такому разі весь організм, а не окрему недугу.

Досить поширене помилкове бачення лікування атопічного дерматиту ( алергії) – лікування самої шкіри, змащування її мазями. Однак у таких випадках категорично заборонено змащувати уражену атопічним дерматитом( алергією) шкіру мазями, особливо гормональними, оскільки отрута « заганяється» в організм. Гормональні мазі шкодять роботі органів, функції яких уже недостатні, вони уражені. Окрім того, гормони мають побічну дію. Тобто у дитини вражені не тільки травна й очисна системи.

Після «лікування» гормональними мазями порушується діяльність гормональної системи. А це може призвести до тяжких захворювань, які лікувати важко. Про це мають знати і пам’ятати батьки.

Всі гормональні мазі на певний час усувають висипи. Але невдовзі вони з’являються знову, але інтенсивніше. Ще гірше, якщо хвороба тими мазями буде «загнана» всередину і не проявлятиметься висипами. Однак гормональні мазі вже виявили побічну дію, нашкодили, а батьки поки не помічають і не знають, що, можливо, треба лікувати більш складне захворювання.

В «Зеленій планеті» для лікування атопічного дерматиту у діток ми можемо запропонувати такі наші фітокомпозиції – ГЕПАХОЛ, ГАСТРОТОН,АЛЕРГІН,ГЕЛЬМІН, ЗОЛОТНИК ( після їжі). Шкіру можна позмащувати СЕПТОДЕРМОМ. Бувайте здорові!