Бібліотека

Берези прокинулись — соки гудуть

Перший місяць весни називали березілем, соковиком, капельником — бо капало зі стріхи, а береза оживала після холодів і починала давати прозорий сік. Для заготівлі березового соку навіть створили промисел — березол, а з кори та золи виготовляли скло. Відтоді місяць отримав назву «березень».

Збирають березовий сік з середини березня по квітень. Напій не лише смачний, а й цілющий — зміцнює і тонізує організм, підвищує опірність до інфекційних і алергічних захворювань, очищує шкіру при екземі та вуграх. Хочеш мати гарне сильне волосся, виростити довгу косу або позбутися лупи? Радимо мити голову березовим соком, а для краси обличчя пропонуємо наступний рецепт.

Маска для гарного личка

Змішай столову ложкусметани з 2 столовими ложками березового соку і чайною ложкоюмеду. Наклади маску на обличчя на 15 хв., а потім змий прохолодною водою.

Є гарна нагода разом з батьками вирушити в «експедицію» до весняного лісу, подихати свіжим повітрям, відчути пробудження природи і зібрати корисний сік. Вибирайте берізку діаметром понад 20 см і не «зливайте» багато з одного дерева, воно може всохнути. Обов’язково закрийте отвір деревинкою, щоб він швидше загоївся.

Наталя Земна