Бібліотека

Безпечне та ефективне лікування суглобів або скільки корисного можуть зробити фітотерапевти та науковці разом

Остеоартроз (деформуючий остеоартроз, артроз, деформуючий артроз) — це дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів, причиною якого є ураження хрящової тканини суглобових поверхонь. На сьогоднішній день, у X Міжнародній класифікації хвороб визначення остеоартроз, артроз, остеоартрит, деформуючий артроз представлені як синоніми.

Власне різниця між артритом і артрозом полягає в тому, що артрит — це сукупне позначення будь-яких захворювань суглобів. Тоді як артроз пов’язаний вже з деформацією суглоба внаслідок захворювання.

На початкових стадіях захворювання з’являється біль у суглобах під час руху, за навантажень і зміни погоди, скутість після відпочинку. У разі розвитку захворювання біль стає майже постійним через деформацію суглоба, з’являючись під час будь-яких рухів незалежно від зовнішніх факторів. Біль і деформація суглоба (отже і порушення рухливості) — основні ознаки остеоартрозу.

В основі деформуючих змін суглоба — пошкодження хряща з подальшим запаленням. Однак ви знаєте, що народна медицина завжди відшукувала причину хвороби.

Які ж причини захворювання на остеоартроз?

Насправді офіційна медицина виділяє велику кількість факторів, що спричиняють хворобу. Вирізняють навіть первинний (з невідомими причинами) і вторинний (з явно вираженими причинами) остеоартроз. До явно виражених причин відносять травми, ендокринні захворювання, порушення метаболізму. А що ж робити людям, у яких ані зняти біль не можуть ані встановити причини захворювання?

Давайте з позиції народної медицини розберемося, які фактори можуть негативно позначитися на суглобах людини. В першу чергу, це порушення живлення суглобів. Суглобам необхідні поживні речовини для вироблення хондроцитів (будівельних клітин хрящів), а також для підтримання кісток у належному стані. Ці речовини надходять разом з кров’ю. Отже, причиною артрозів  може бути судинна недостатність. Коли судини уражені атеросклерозом, виникають холестеринові бляшки, зменшуючи кровопостачання. Таким чином, суглоби і кістки не мають достатнього живлення; не отримують доступу до уражених тканин і ліки.

Перше, на що варто звернути увагу за початкових симптомів порушень у суглобах — це харчування, вживання солодкого. Наші бабусі варили холодець, який підтримував у гарному стані їх суглоби, а зараз люди вживають велику кількість непотрібних організму продуктів (жирне, смажене, фаст-фуд).

Друга причина — це мала рухливість. Людина — дивовижна істота, яка пристосовується практично до будь-яких умов. І те, чим вона не користується — атрофується. Так відбувається і з суглобами.

Ще однією причиною виникнення артрозу є порушення обміну речовин, внаслідок якого порушується сольовий обмін і накопичуються солі у суглобах. І тут недостатньо знеболюючих препаратів. Порушення обміну речовин збільшує концентрацію солей в організмі, тож необхідно налагодити сольовий обмін. До того ж лікар повинен звернути увагу на роботу таких важливих органів як печінка, нирки і шлунок.

Зараз артрози і артрити — одні з найпоширеніших захворювань. Наприклад, у США (за статистичними даними) артритом уражено близько 42 млн. осіб, а це дорівнює практично всьому населенню України. Хворих на артроз менше, 21 млн., але це важке захворювання, яке за теперішнього рівня розвитку науки не повинно було б уражати таку кількість людей. В Україні на 100 тис. населення припадає близько 2,5 тис. хворих на артроз. Щороку на лікування захворювання у світі виділяються мільярди доларів, і тим не менш ситуація не покращується.

Здебільшого зусилля лікарів і фармацевтів спрямовані на те, щоб зняти постійний біль у пацієнтів. Боляче і під час рухів, і в стані спокою, тому зняти біль — це першочергове завдання.

Як знеболюючі засоби за артрозів та артритів у сучасній медицині використовують нестероїдні протизапальні препарати. Вони швидко знеболюють суглоб, але їх тривале використання призводить до появи інших захворювань або ускладнення вже наявних.

У сучасній медицині досліджується молода для офіційної медицини і абсолютно повсякденна для цілителів давнини наука — фармопіка. Її вік зараз обчислюють 30 роками, проте складно уявити собі лікаря давнини, який би не застосовував її на пацієнтах. Фармопіка — комплексна програма взаємодії та підтримки пацієнта та провізора, а також провізора і лікаря. Якщо лікар виписує препарат (або ліки відпускаються без рецепта), провізор ще раз перевіряє його дозування, радить кращий торговий препарат з такою самою діючою речовиною. Перевіряються побічні ефекти ліків та призначаються компенсуючі препарати, що знімають симптоми або прибирають побічну дію. Іншими словами, фармопіка — це відповідальність перед пацієнтом за результати лікування, своєрідний вищий пілотаж клінічної фармації.

Мене як провізора і консультанта «Зеленої планети Земної» цікавить розвиток цієї науки. Адже фітотерапія і гомеопатія з сивої давнини були прекрасною альтернативою, яка передусім спрямована на усунення причини захворювання.

«Зелена планета Наталі Земної» ретельно вивчає дію і фармацевтичну опіку тих фітокомпозицій, які з успіхом використовуються у лікуванні артритів і артрозу. Разом з Харківським національним фармацевтичним університетом на базі інституту ортопедії і травматології проводяться доклінічні дослідження, які вже показали позитивний результат.

Вивчали такі засоби як АРТРИТАНСПОНДІЛАННЕВРИНВАЗОНОРМ. Комплекс цих фітокомпозицій виводить солі, має протизапальну дію і одночасно зміцнює і лікує судини.

Для порівняння узяли високоякісний хімічний препарат, який, на жаль, має значну побічну дію. І хоча фітокомпозиції «Зелена планета Земної» у дослідженнях показали не такий швидкий результат, але продемонстрували стійку ремісію і не шкодили здоров’ю.

У підсумку, хворі, які лікувалися фітопрепаратами, відчували легкість руху у суглобах разом із загальнозміцнюючою дією. І ніякого болю! Отже, спільне дослідження фітотерапевтів і вчених доводить, що «Зелена планета Земної» лікує не захворювання, а організм людини в цілому.

Наталею Земною вже була проведена значна робота з об’єднання офіційної та народної медицини. Ми віримо, що цей досвід стане шляхом до ще більшої взаємодії заради здоров’я людей.

Поради від народного лікаря

Якщо у вас подагра і викручує суглоби радимо пити цілющий чай, який допомагає виводити уратні солі.

Чай від подагри

Узяти тоненькі цьогорічні гілочки груші, подрібнити їх. 1 столову ложку гілочок залити склянкою води (200 мл). Прокип’ятити на малому вогні 3 хв. Настояти і пити по третині склянки тричі на день. Такий чай треба пити кожного дня протягом 2-3 тижнів.

А щоб зняти больові відчуття і допомогти відновити хворі суглоби за хронічних форм артрозу можна використовувати компреси та розтирання. До вашої уваги такий рецепт.

Розтирання від артрозу (зовнішнє)

Візьміть 1 столову ложку кори верби з тоненьких гілочок, 1 столову ложку квітів бузку,1 столову ложку лаврового листя. Залийте 0,5 л горілки і настоюйте 3 тижні.

Розтирання має протизапальну дію і добре знеболює.

Наталя ЗЕМНА