Інформаційна лінія: +38 (044) 456-20-43
Інтернет магазин: +38 (095) 006-81-27
Время роботи: Пн-Пт: с 10.00 до 17.00

Бібліотека

Безпечне та ефективне лікування суглобів або скільки корисного можуть зробити фітотерапевти та науковці разом

Безпечне та ефективне лікування суглобів або скільки корисного можуть зробити фітотерапевти та науковці разом

Остеоартроз (деформуючий остеоартроз, артроз, деформуючий артроз) — це дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів, причиною якого є ураження хрящової тканини суглобових поверхонь. На сьогоднішній день, у X Міжнародній класифікації хвороб визначення остеоартроз, артроз, остеоартрит, деформуючий артроз представлені як синоніми.

Власне різниця між артритом і артрозом полягає в тому, що артрит — це сукупне позначення будь-яких захворювань суглобів. Тоді як артроз пов’язаний вже з деформацією суглоба внаслідок захворювання.

На початкових стадіях захворювання з’являється біль у суглобах під час руху, за навантажень і зміни погоди, скутість після відпочинку. У разі розвитку захворювання біль стає майже постійним через деформацію суглоба, з’являючись під час будь-яких рухів незалежно від зовнішніх факторів. Біль і деформація суглоба (отже і порушення рухливості) — основні ознаки остеоартрозу.

В основі деформуючих змін суглоба — пошкодження хряща з подальшим запаленням. Однак ви знаєте, що народна медицина завжди відшукувала причину хвороби.

Які ж причини захворювання на остеоартроз?

Насправді офіційна медицина виділяє велику кількість факторів, що спричиняють хворобу. Вирізняють навіть первинний (з невідомими причинами) і вторинний (з явно вираженими причинами) остеоартроз. До явно виражених причин відносять травми, ендокринні захворювання, порушення метаболізму. А що ж робити людям, у яких ані зняти біль не можуть ані встановити причини захворювання?

Давайте з позиції народної медицини розберемося, які фактори можуть негативно позначитися на суглобах людини. В першу чергу, це порушення живлення суглобів. Суглобам необхідні поживні речовини для вироблення хондроцитів (будівельних клітин хрящів), а також для підтримання кісток у належному стані. Ці речовини надходять разом з кров’ю. Отже, причиною артрозів  може бути судинна недостатність. Коли судини уражені атеросклерозом, виникають холестеринові бляшки, зменшуючи кровопостачання. Таким чином, суглоби і кістки не мають достатнього живлення; не отримують доступу до уражених тканин і ліки.

Перше, на що варто звернути увагу за початкових симптомів порушень у суглобах — це харчування, вживання солодкого. Наші бабусі варили холодець, який підтримував у гарному стані їх суглоби, а зараз люди вживають велику кількість непотрібних організму продуктів (жирне, смажене, фаст-фуд).

Друга причина — це мала рухливість. Людина — дивовижна істота, яка пристосовується практично до будь-яких умов. І те, чим вона не користується — атрофується. Так відбувається і з суглобами.

Ще однією причиною виникнення артрозу є порушення обміну речовин, внаслідок якого порушується сольовий обмін і накопичуються солі у суглобах. І тут недостатньо знеболюючих препаратів. Порушення обміну речовин збільшує концентрацію солей в організмі, тож необхідно налагодити сольовий обмін. До того ж лікар повинен звернути увагу на роботу таких важливих органів як печінка, нирки і шлунок.

Зараз артрози і артрити — одні з найпоширеніших захворювань. Наприклад, у США (за статистичними даними) артритом уражено близько 42 млн. осіб, а це дорівнює практично всьому населенню України. Хворих на артроз менше, 21 млн., але це важке захворювання, яке за теперішнього рівня розвитку науки не повинно було б уражати таку кількість людей. В Україні на 100 тис. населення припадає близько 2,5 тис. хворих на артроз. Щороку на лікування захворювання у світі виділяються мільярди доларів, і тим не менш ситуація не покращується.

Здебільшого зусилля лікарів і фармацевтів спрямовані на те, щоб зняти постійний біль у пацієнтів. Боляче і під час рухів, і в стані спокою, тому зняти біль — це першочергове завдання.

Як знеболюючі засоби за артрозів та артритів у сучасній медицині використовують нестероїдні протизапальні препарати. Вони швидко знеболюють суглоб, але їх тривале використання призводить до появи інших захворювань або ускладнення вже наявних.

У сучасній медицині досліджується молода для офіційної медицини і абсолютно повсякденна для цілителів давнини наука — фармопіка. Її вік зараз обчислюють 30 роками, проте складно уявити собі лікаря давнини, який би не застосовував її на пацієнтах. Фармопіка — комплексна програма взаємодії та підтримки пацієнта та провізора, а також провізора і лікаря. Якщо лікар виписує препарат (або ліки відпускаються без рецепта), провізор ще раз перевіряє його дозування, радить кращий торговий препарат з такою самою діючою речовиною. Перевіряються побічні ефекти ліків та призначаються компенсуючі препарати, що знімають симптоми або прибирають побічну дію. Іншими словами, фармопіка — це відповідальність перед пацієнтом за результати лікування, своєрідний вищий пілотаж клінічної фармації.

Мене як провізора і консультанта «Зеленої планети Земної» цікавить розвиток цієї науки. Адже фітотерапія і гомеопатія з сивої давнини були прекрасною альтернативою, яка передусім спрямована на усунення причини захворювання.

«Зелена планета Наталі Земної» ретельно вивчає дію і фармацевтичну опіку тих фітокомпозицій, які з успіхом використовуються у лікуванні артритів і артрозу. Разом з Харківським національним фармацевтичним університетом на базі інституту ортопедії і травматології проводяться доклінічні дослідження, які вже показали позитивний результат.

Вивчали такі засоби як АРТРИТАНСПОНДІЛАННЕВРИНВАЗОНОРМ. Комплекс цих фітокомпозицій виводить солі, має протизапальну дію і одночасно зміцнює і лікує судини.

Для порівняння узяли високоякісний хімічний препарат, який, на жаль, має значну побічну дію. І хоча фітокомпозиції «Зелена планета Земної» у дослідженнях показали не такий швидкий результат, але продемонстрували стійку ремісію і не шкодили здоров’ю.

У підсумку, хворі, які лікувалися фітопрепаратами, відчували легкість руху у суглобах разом із загальнозміцнюючою дією. І ніякого болю! Отже, спільне дослідження фітотерапевтів і вчених доводить, що «Зелена планета Земної» лікує не захворювання, а організм людини в цілому.

Наталею Земною вже була проведена значна робота з об’єднання офіційної та народної медицини. Ми віримо, що цей досвід стане шляхом до ще більшої взаємодії заради здоров’я людей.

Поради від народного лікаря

Якщо у вас подагра і викручує суглоби радимо пити цілющий чай, який допомагає виводити уратні солі.

Чай від подагри

Узяти тоненькі цьогорічні гілочки груші, подрібнити їх. 1 столову ложку гілочок залити склянкою води (200 мл). Прокип’ятити на малому вогні 3 хв. Настояти і пити по третині склянки тричі на день. Такий чай треба пити кожного дня протягом 2-3 тижнів.

А щоб зняти больові відчуття і допомогти відновити хворі суглоби за хронічних форм артрозу можна використовувати компреси та розтирання. До вашої уваги такий рецепт.

Розтирання від артрозу (зовнішнє)

Візьміть 1 столову ложку кори верби з тоненьких гілочок, 1 столову ложку квітів бузку,1 столову ложку лаврового листя. Залийте 0,5 л горілки і настоюйте 3 тижні.

Розтирання має протизапальну дію і добре знеболює.

Наталя ЗЕМНА

Поділитися: