Бібліотека

Буряк – талановитий лікар

Буває так, що з людиною зустрічаєшся часто, навіть кожен день, або живеш з нею поруч, працюєш, але якогось одного разу несподівано для себе відкриваєш, що вона талановита, і не в одному напрямку, а різнобічно. Наприклад, гарно малює, співає, пише вірші. Так буває і в природі. Знаєш якусь рослину, бачиш її щодня і не підозрюєш, що вона має такі властивості, лікує навіть тяжкі невиліковні захворювання. Таке ж буває і з тими овочами, фруктами, які ми споживаємо щодня, але не знаємо їх досконало. І якось випадково або ж поступово відкриваємо їхні, так би мовити, цілющі « таланти». І залежить це не від таємничості рослини чи овочу, а від нас, нашого, даруйте за відвертість, невігластва. Ось так у моєму житті трапилось із буряком, з якого готувала різні страви, щонайперше – український борщ, адже без буряка борщ – не борщ. Та й починаються вони з однієї букви.

Ще від сивої давнини не лише хворі люди, а й здорові знали, що буряк допомагає гіпертонікам. Тобто нормалізує підвищений тиск. Для більшої ефективності у разі гіпертонії його слід вживати з медом. Він заспокоює нервову систему і допомагає при стенокардії. Люди старшого віку, у яких підвищений тиск, хвора печінка й атонія кишечника( закрепи) вживають варений буряк вранці натщесерце. Така ж страва рекомендована й тим, хто страждає на ожиріння.

Не так давно вчені зацікавилися буряком і визначили, що серед усіх овочів, які ми споживаємо, він займає перше місце за вмістом йоду. З огляду на це лікарі «Зеленої планети» радять вживати буряк тим,  у кого тиреотоксикоз – за два-три місяці нормалізується функція щитовидної залози, зникає серцева аритмія, яка часто виникає внаслідок порушеної функції щитовидної залози, припиняється шум у голові, працює нормально кишечник.  Це тому, що дуже часто у людей із пониженою функцією щитовидної залози розвивається атонія кишечника, і жодні послаблюючі засоби не здатні зарадити. Після вживання такої лікувальної композиції як НОРМОСТРУМ, відновлюються функції щитовидки, починає нормально працювати кишечник. При залізодефіцитній анемії як дорослим, так і дітям радимо вживати сік буряка, але обов’язково із соком редьки і моркви, змішаних у рівній кількості. Дорослим радимо по одній столовій ложці, а дітям по одній чайній – тричі на день. Після таких процедур значно покращується зір, зникає запаморочення голови, тяжкість, шум у вухах, нормалізується тиск і злагоджено працюють усі органи травлення. А воно й не дивно. Адже сік буряка підсилює виділення шлункового соку і сприяє жовчетворенню.  А у поєднанні із соком моркви та редьки ефективність лікування значно підвищується. І ще одне: упродовж всього року наші лікарі вели ретельні спостереження за харчуванням хворих на таку тяжку хворобу, як хвороба Паркінсона. Радили їм пити чай із хризантеми і щоденно вживати варений буряк. Ті, хто ретельно дотримувався бурякової дієти, вже за місяць-два відчули, що в них поступово послаблюється тремор рук, не сковує весь організм і відпускає ноги. Ці спостереження підтверджують те, що буряк допомагає при хворобі Паркінсона. І не випадково, бо причинами такого захворювання є травми куприка, голови або спини, пониження функції щитовидної залози та порушення кровообігу в корі головного мозку.

Оскільки буряк має спазмолітину дію, а до того ж ще зміцнює стінки судин, особливо капілярів, знижує кількість холестерину в крові і покращує кровообіг, цей талановитий лікар з грядки допомагає  при такому тяжкому захворюванні, як хвороба Паркінсона. Отже, вживання 100-200 г вареного буряка щодня допоможе швидшому одужанню. Те, що буряк допомагає онкологічним хворим, відомо, мабуть, усім. Адже тяжко хворим навіть післяопераційним, радять вживати вистояний на холоді упродовж 2-4 годин сік буряка.

Бетаїн – білкова алкалоїдна речовина, яка міститься тільки в буряку, стимулює функцію печінки і допомагає організмові здолати онкологічне захворювання. Лише сік треба вистоювати, тому що в свіжовичавленому  міститься летка речовина, що може викликати нудоту, блювання, слабкість і сильне пониження тиску, навіть призвести до коматозного стану. Сік повинен вистояти кілька годин у прохолодному темному місці, вживати його можна по одній-дві столові ложки тричі на день. Окрім соку можна вживати 150-200 г вареного буряка у вигляді гарніру на сніданок, обід чи вечерю.

Раніше у народній медицині соком буряка двічі на день упродовж двох тижнів промивали ніс при захворюванні на аденоїди, хронічний риніт і синусит. Такий курс лікування є достатнім для усунення хвороб.  Деякі цілителі соком буряка лікували навіть параліч лицьового нерва, закапуючи сік у вухо. Дітям, хворим на епілепсію, закапуванням соку буряка в ніс попереджають епілептичні напади.

Буряком можна лікувати також ангіну. Цей засіб по сьогодні залишається ефективним. Потрібно лише натерти склянку буряка, покласти туди одну столову ложку оцту, настояти одну годину, вичавити сік і, розбавивши водою, полоскати горло. Так можна вилікувати ангіну, навіть гнійну, та воно й не дивно, адже буряк добре лікує рани і виразки. Вчені довели це тим, що в бурякові міститься рідкісний вітамін У. Колись вважали, що він міститься лише в капусті та картоплі. Це ще один доказ тому, що народна медицина не дарма успішно застосовує буряк для лікування виразки шлунку та дванадцятипалої кишки.

Якщо на шкірі виникали лишаї, то змащували ї буряковим соком, змішаним з медом.

Для усунення лупи та лікування волосся приготуйте бурякову воду. Поріжте на невеликі пластинки буряк, покладіть до половини у трьох літрову банку, наповніть банку холодною водою, поставте в тепле місце на тиждень, процідить. Перед застосуванням додайте гарячої води, сполосніть волосся цією водою.

Буряк має такі «таланти» тому що в ньому містяться натрій, калій, кальцій, мікроелементи рубідій цезій та інші, а також вітамін С,В1,В2,Р. А в листі буряка – ще більше вітамінів.

Не можна обійти увагою й інші властивості буряка. Зокрема, голову  жінки миють буряковою водою або втирають в шкіру голови сік буряка, розведений з водою один до одного, що підсилює ріст волосся. Чистим соком буряка або шматочком виводять бородавки. І взагалі після вживання буряка обличчя стає свіжим і шкіра має гарний вигляд.