Бібліотека

Чим корисний горох?

Горох ― представник сімейства бобових, який дуже відомий людству. Його користь завжди цінувалась високо, його подавали як імператорам, так і прості люди  часто вживали його в їжу.

  • Головна його користь, як і всіх бобових ㅡ у високому вмісті білка. У ньому наявні необхідні для людського організму амінокислоти, такі як лізин, триптофан, цистеїн, метіонін.
  • Також там міститься крохмаль, натуральний цукор, жири, клітковина.
  • Серед вітамінів, наявних в горосі ㅡ бета-каротин, вітаміни групи В, Е, Н, РР.
  • По вмісту мікро- та макроелементів горох також серед лідерів: калій, кальцій, натрій, стронцій, сірка, хлор, фосфор тощо.

Молодий зелений горошок володіє антисептичними властивостями, здатний виводити глистів із травного тракту. Також він позитивно впливає на роботу серцево-судинної, кровоносної систем, допомагає знімати набряки. Високий вміст органічних кислот дозволяє виводити пісок з нирок, що є хорошою профілактикою сечокам’яної хвороби.

Антиоксиданти, що містяться в горохові, допомагають очистити організм від холестерину, знижують розвиток злоякісних пухлин, омолоджують клітини.

Вживаючи горох, можна помітити і користь вітамінів групи В: покращується мозкова діяльність, заспокоюється нервова система, організм отримує енергію. Страви з гороху особливо корисні дітям та підліткам для розвитку та росту організму.

Народна медицина, крім зерен, використовує також бадилля та стручки цієї рослини.

Подрібнені зелені пагони гороху заварюють окропом, настоюють півгодини (30 г сировини на 300 мл води) і приймають по 30 мл до їжі. Такий настій допоможе покращити роботу передміхурової залози у чоловіків, розчиняти дрібні камінці та виводити їх.

Корисним є також і горохове борошно. Вживайте 1 ч. л. горохового борошна щодня і робота травної системи та кишківника налагодиться, позбавить від хронічних закріпів та головного болю.

Використовують його і в косметичних цілях. Воно прекрасно очищує та покращує колір шкіри обличчя. Настоєм із цієї рослини вмиваються, а також лікують деякі шкірні хвороби, такі як вугрі, екземи, дерматити.

Проте, є у нього і побічні ефекти. Основний ㅡ здуття живота. Аби уникнути цієї неприємності, додавайте до гороху кріп. Він мінімізує цей побічний ефект. Також після вживання страв з гороху радимо пити холодну воду.

Протипоказаний він і тим, хто хворіє на холецистит, гострий нефрит, подагру.

Наталя Земна