Бібліотека

Чого не варто забороняти малюкам

Дитяча консультація,

або чого не варто забороняти дітям

  • Ходити босоніж по росі

Наші предки знали: якщо з дитиною щось не так, якщо застудилася, в організмі порушився обмін речовин, незлагоджено працює нервова система або з’явилися висипи на шкірі, то треба ходити босими ногами по землі або по росі. Таким чином, біополе швидше відновлюється завдяки іонам води, що потрапляють в організм із росою. Колись українці сім’ями ходили зустрічати сонце, купалися в росі і поверталися додому здорові тілом та душею, наснажені усім, що дала природа. Про цю таємницю здоров’я всі знають, але не вдаються до неї. Чому б, скажімо, у дитячих закладах, санаторіях, будинках відпочинку не запровадити час ходіння по росі ( як є обов’язковим тихий час, сніданок, обід чи вечеря). Якщо немає можливості походити по росі, то намандруватися можна хоча б берегом річки, ставка, просто походити по лузі – й імунітет зміниться.

  • Їсти свіжу городину та зелень

Чому деякі діти їдять крейду? Тому що в організмі не вистачає речовин, необхідних для росту та розвитку дитини. Якщо батьки подбають, аби харчування було збагаченим вітамінами, то дитина перестане гризти крейду. Наприклад, додавайте в їжу кмин, кріп, якнайбільше капусти, особливо квашеної ( у ній вітаміни не лише добре зберігаються, а й активізуються). Обов’язково варіть дитині борщ із зеленого щавлю, або суп із щавликом. Пам’ятайте: суп- це просто картопля, цибуля, щавель. А борщ зелений – це страва із дванадцятьма рослинами. Серед них: щавель, петрушка, яглиця, листя цикорію, кульбаби, ревінь, селера, кріп – усе, що виросло і зазеленіло навесні і не є отруйним. Для малечі усі ці вітаміни вкрай необхідні, бо ж кісткова система забезпечує ріст дитини.

  • Бавитися у піску

Часто спостерігаємо, як батьки забороняють дітям бавитися у пісочницях, мовляв, забруднять одяг. Та чи замислювалися вони, чому малюки «тягнуться» до піску? Тому що він містить у собі силіцій, який допомагає малечі рости, зміцнює кістки. Тож, одягніть дитину у старенький одяг – і нехай бавиться у піску досхочу!

 

Малюкам з чотирьох рочків давайте напої для зміцнення імунітету: змішайте 150 г томатного соку та 50 г вершків, підсоліть. Готуйте сік перед вживанням.

Або змішайте півтори склянки морквяного та одну склянку апельсинового соку, додайте одну десертну ложку меду, шматочок лимона. Щоб сік не був надто насиченим, розбавте його кип’яченою водою. Пийте по половині склянки чотири-п’ять разів на день.

 

І завжди будьте здорові!

Наталя Земна