Бібліотека

Чорна смородина мобілізує захисні сили організму

Цілюща сила деяких рослин пов’язана саме з тим, що вони мобілізують захисні природні сили люд­ського організму. Наприклад, віруси грипу — це практично молекула нуклеїнової кислоти, часом з невеличкою білковою оболонкою, дуже стійка проти хімічних засобів. На них дуже важко впливати, а тому майже немає прямих антивірусних препаратів. Натомість є речовини, які пробуджують антивірусний ме­ханізм у клітинах людини.

Насамперед це вітамін С (аскорбінова кислота), який бере участь в окислювально-відновлювальних реакціях. Ягоди чорної смородини містять величезну кількість вітаміну С, поступаючись першістю лише плодам шипшини.

У день дорослій людині достатньо з’їдати дві столові ложки свіжих ягід чорної смородини, щоб забезпечити свій організм добовою кількістю вітаміну С. В ягодах чорної смородини відсутні ферменти, які руйнують аскорбінову кислоту під час зберігання, тому їх можна заморожувати, перетирати з цукром, сушити і вживати цілий рік.

Свіжовичавлений чорносмородиновий сік і свіжі ягоди смородини дозволяють успішно боротися з вірусом грипу. Радимо кілька рецептів для боротьби з вірусними захворюваннями.

За занепаду сил, слабкого імунітету 

Засипте у термос жменю ягід чорної смородини, залийте літром окропу, настоюйте 2 години. Випийте протягом дня за кілька прийомів.

За грипу, ангіни, застудних і запальних захворювань

Дрібно наріжте жменю свіжого листя чорної смородини або візьміть 2 столові ложки сухої сировини, насипте у термос, залийте половиною літра окропу, настоюйте ніч. Пийте по половині склянки до 6 разів на день.

Від кашлю, грипу, ангіни

Свіжовичавлений сік з ягід чорної смородини змішайте з медом у пропорції 1:10. Пийте між прийомами їжі 3-4 рази на день по чверті склянки.

Наталя ЗЕМНА