Бібліотека

Діабет

На перших етапах діабет протікає безсимптомно. Будь-хто  має ризик непомітно захворіти. Тож, кожна людина, яка піклується про своє здоров’я, повинна здавати аналіз на вміст глюкози в крові принаймні раз або двічі на рік.

На жаль, люди мало поінформовані про особливості й причини цієї недуги. Багато хто вважає, якщо я надмірно не споживаю солодкого, то ніколи не потраплю у ряди хворих на цукровий діабет. Насправді все залежить від того, чи виробляє підшлункова залоза інсулін і в якій кількості. Крім того, схильність до захворювання діабетом може передаватися спадково. У зоні найбільшого ризику також люди із гіпертонією та серцево-судинними захворюваннями.

Лікарі розрізняють діабет першого та другого типів. Діабет першого типу – тяжка стадія захворювання, коли організм припиняє виробляти інсулін і для життєдіяльності людині необхідно регулярно вводити його за допомогою ін’єкцій. Діабет другого типу – той етап захворювання, на якому немає особливих симптомів хвороби, організм ще виробляє інсулін, хоча і в невеликій кількості. Однак ця форма з часом може перерости у цукровий діабет першого типу.

Медики констатують – кількість хворих на цукровий діабет в Україні сягає майже 1,3 мільйона. І з кожним роком ця цифра має тенденцію до збільшення. Багато залежить від нашого харчування і способу життя. Солодкі газовані напої, відсутність режиму харчування, так званий « фастфуд»та цукро замінники, що містяться у багатьох кондитерських виробах, стають нашим злісним ворогом. Не йде на користь організму  й поганий екологічний фон у деяких регіонах України – засмічення природного середовища промисловими відходами потрапляє до нашого організму. Даються взнаки й інші чинники, що можуть спровокувати розвиток хвороби: сильне  нервове потрясіння, різка зміна гормонального балансу ( внаслідок призначеної гормональної замінної терапії) тощо.

Не виявлений вчасно діабет призводить до низки ускладнень: сліпоти, ниркової недостатності, ампутації нижніх кінцівок. Серед ознак, що вказують на захворювання, часте сечовипускання, слабкість, хронічна втома, повільне загоєння ран, свербіж шкіри.

При цукровому діабеті, як правило, збільшена печінка, погано працюють нирки, опущений шлунок. Тонізує шлунок, лікує печінку та нирки настій із кульбаби і подорожника ( кожної трави – по одній столовій ложці на одну склянку окропу). Обов’язково щодня впродовж місяця треба з’їдати десять листочків кульбаби.  Це допоможе відновити функції острівців підшлункової залози, щоб вона виробляла необхідну кількість інсуліну.

Салат. Щоб приготувати противодіабетичний салат, подрібніть листя кульбаби та цикорію, наріжте свіжий огірок ( або огіркову траву), додайте багато кропу, зеленої цибулі ( можна  рибу або варене яйце). Салат заправити олією. Вживати такий салат при цукровому діабеті можна щодня.

Кава. Рано навесні ( допоки не з’явилися листочки) або пізно восени ( коли листя кульбаби пожовкне) накопайте коріння кульбаби. Помийте, поріжте і висушіть. Корінці підсмажте в духовці до коричневого кольору. Перемеліть на кавомолці.

Подрібніть також жолуді, підсмажте. Потім розмішайте одну частину кореня кульбаби, дві частини жолудів та сім частин ячменю. Одну чайну ложку суміші розмішайте в одній склянці молока. Таку «каву» можна пити навіть тяжкохворим на діабет і давати дітям від трьох років. Від такого напою з’явиться апетит, зміцниться імунітет.

В Здравницях «Зеленої планети» від діабету також є фітокомпозиції. Тож, якщо ви завітаєте у наші Здравниці і отримуєте БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ, вам обов’язково запропонують – ДІАМАНТ, НОРМОСТРУМ, ГЕПАХОЛ, ГАСТРОТОН, ЗОЛОТНИК.

А я бажаю вам здоров’я і нагадую –  кров на вміст цукру можна перевірити у будь-якій поліклініці! Не зволікайте!