Бібліотека

ДІАГНОЗ – СЕБОРЕЯ

Себорея – це сальність шкіри, тобто посилене виділення жирових залоз, що є наслідком внутрішніх порушень в організмі.

Сальність шкіри буває переважно на голові, обличчі та інших місцях, де розвинені жирові залози. Основними причинами себореї є функціональні нервові та ендокринні порушення.

Суха себорея виникає внаслідок висихання накопиченого на шкірі жиру, що перетворюється на висівкоподібні лусочки.

Лупа – явище не безневинне. У дорослих воно часто веде до розрихлення шкіри й випадання волосся, що нерідко закінчується облисінням. При себореї зовнішнє лікування неодмінно пов’язано з внутрішнім. Тут треба встановити конкретний діагноз і оздоровити організм. Що ж до місцевих заходів, то дуже корисні ледь теплі ванни, після яких слід втирати олію, настояну на цілющих рослинах.

  • Добре допомагає таке поєднання: 10 г хінної кори, 100 г спирту, 1 ч ложка рицинової олії і 2-3 краплі олії з троянд ( її можна замінити лавандовою). Цей розчин втирають у шкіру голови раз на день до повного зникнення лупи.
  • Часто в народі застосовували також мазь календули ( нагідок).

Дуже хороші результати дає мазь із лободи цільнолисткової.

  • Висушену лободу цільнолисткову треба потовкти у ступці, просіяти, – і цей порошок ретельно змішати з маслом у співвідношенні 1:9. Добре, якщо ви маєте можливість накласти цю мазь на дві доби. Змивати бажано яєчним жовтком, не застосовуючи мила.
  • Відомий здавна рецепт: відваром трави чорноголовки звичайної( 100 г на 2 л води) добре змочувати голову кілька разів на день. Після змочування волосся не протирають насухо, а залишають вологим.

Корисно мити голову відваром подрібнених зелених соснових шишок, череди або кореня оману.

Щоб підсилити дію цих відварів, до них треба додати пучок тютюну.

Є багато трав, які оздоровлюють волосся. Але не забувайте користуватися хоча б найпростішими рецептами. Наприклад, прополоскати волосся відваром звіробою або календули. І тоді ваше волосся завжди буде здоровим та гарним!