Бібліотека

ДІАГНОЗ: СТЕНОКАРДІЯ

ЯК ЗАПОБІГТИ ІНФАРКТУ?

Стенокардія – це найбільш розповсюджена форма ішемічної хвороби. У народі її ще називають «грудною жабою».  Хвороба виявляється раптовим гострим болем в лівій половині грудей ( за грудиною), що віддається у ліве плече, руку, лопатку, також шию, потилицю. Ці напади трапляються через спазм, звуження коронарних артерій, від чого порушується кровопостачання серцевого м’яза.

Пояснимо докладніше. Є чимало причин виникнення стенокардії. Одна з них, основна, – це нервові збудження, психічне перенавантаження, перевтома вищих нервових центрів. Часом буває в житті людини упродовж тривалого часу якась важка ситуація. Нерви напружені, а вона намагається тримати їх у спокої, натягує, як віжки. Від нервової напруги порушується кровообіг, кров не надходить до серцевого м’яза і «голодний» м’яз дає про себе знати. Якщо до нього на надходить кисень і поживні речовини з кров’ю, то м’яз слабне, а потім починає відмирати. Так виникають інфаркти: якщо ви страждаєте на ішемічну хворобу ( стенокардію), належите до групи ризику  приводу інфаркта міокарду.

Ми сказали про тривале перенапруження нервової системи. Але до нападу стенокардії може призвести короткочасна напруга, випадок, який дуже розхвилював людину, порушив діяльність нервової системи.

Ще одна причина – порушення кровообігу у вінцевих( коронарних ) судинах. Судини звужені: через склероз коронарних судин на їх стінках відкладені склеротичні бляшки або судина запалена і набрякла.  В одному й другому випадках кров погано надходить до серця, серцевий м’яз « голодує». Внаслідок цього виникає гострий загрудинний біль, серцю бракує кисню, воно «задихається».

Отже, узагальнюючи сказане, наголосимо ще раз: причиною стенокардії є гіпоксія, тобто недостатнє постачання киснем серцевого м’яза, яка викликана  спазмом судин серця, атеросклерозом, гіпертонією або комбінацією цих факторів.

На початковій стадії напади бувають через фізичне навантаження ( підйом угору, швидка хода, біг тощо), куріння, вживання алкоголю. Прогресування хвороби призводить до того, що напади трапляються і в стані спокою. Людина звечора лягає у ліжко, засинає і прокидається вночі від сильного болю.

Під час нападу стенокардії хворий блідне, на чолі виступають крапельки холодного поту, холонуть кінцівки. Нерідка буває задишка. Біль може бути різної інтенсивності і тривати від кількох хвилин( навіть секунд) до кількох годин ( однак, якщо напад триває понад півгодини, прийняті ліки не дали очікуваного ефекту, біль не припинився, треба терміново викликати лікаря, бо в таких випадка є загроза розвитку інфаркта міокарду), напади можуть повторюватися кілька разів на день або ж узагалі не з’являтися кілька років.

Отже, лікування треба починати з усунення причин. Щонайперше забезпечити нормальне  протікання крові до серцевого м’яза. А для цього – почистити судини. Якщо протікання крові було порушене через запалення судин, то вилікувати запалення, усунути набряки аби відкрити дорогу для нормального циркулювання крові. І звісно, необхідно заспокоїти нервову систему. Вилікувати гіпертонію, бо вона також може бути причиною стенокардії. Усунувши причини, лікуємо власне стенокардію. Не можна в лікуванні цієї хвороби ( як і будь-якої іншої) зупинятися на півдороги. Лікування треба довести до кінця, доки судини стануть чисті, еластичні, нормалізується тиск, заспокоїться нервова система. У наших Здравницях «Зеленої планети» ми можемо запропонувати такі фітокопмозиції –БРАДИКАРД, ГІПЕРТАН, СТЕНОКАРД, МІОКАРДИН, СКЛЕРОЗАН, ВЕНОЛІК.

НАТАЛЯ ЗЕМНА