Бібліотека

Дитяча консультація: «сонний» енурез

З пошти «Зеленої планети»:

« У дитини нічне нетримання сечі. Лікар у поліклініці назвав діагноз – енурез і почав лікувати сечовий міхур. Чи є природні ліки від цієї хвороби?»

                                                                                                          Галина, м.Харків

            Великою помилкою є у разі енурезу ( нетримання сечі) лікувати лише сечовий міхур ( інколи ще і нирки). Таке лікування не принесе бажаного результату. Насамперед, слід віднайти причину захворювання. Наші мудрі бабусі у випадках нетримання сечі у дитини не примітивізували проблему, усвідомлювали серйозність захворювання, розуміли, що в організмі дитини є певні порушення, намагалися віднайти причину недуги. Приміром, спостерігали за дитиною: чи роздратована, як спить, їсть, грається, як запам’ятовує те, що їй говорять, як розвивається розумово тощо. Спостереження допомагали з’ясувати, у чому корінь проблеми.

Скажімо, дитина погано їла, тоді бабуся пропонувала їй пробігтися і спостерігала за її станом. Якщо дитина хапалася за лівий бік, пробігши якихось десять-двадцять метрів, це вказувало на те, що в неї розтягнутий шлунок, під час бігу в ньому « кольнуло» виник біль. Тож, передовсім треба було підтягувати, нормалізувати шлунок. Найчастіше саме він і був причиною нічного нетримання сечі. Іноді під час бігу у дитини боліло під правим ребром. Це означало, що треба лікувати печінку. Бабуся дивилася на живіт: чи округлий, здутий, чи плоский, запалий – це теж давало їй характеристику стану здоров’я дитини.

Коли дитина була роздратована, неспокійна, то заспокоювали її нервову систему. І наші бабусі мали рацію. Бо сьогодні, спостерігаючи дітей з нічним нетриманням сечі, я завжди констатую, що причиною є атонічний шлунок з гастроптозом ( опущенням шлунку), збільшена права доля печінки, обов’язково є якийсь вид гельмінтів і неодмінно порушена щитовидна залоза. Тож, бабусі наші добирали відповідні трави для того, щоб тонізувати шлунок, кишечник, підняти опущені органи, нормалізувати стан печінки, «зняти» запалення, заспокоїти нервову систему. І тільки таким чином можна вилікувати нічне нетримання сечі.

            Які ж рослини допоможуть вилікувати дитину?

Знову повернуся до досвіду наших предків. Лікуючи дітей, вони намагалися брати ті трави, які вживалися в їжу, зважали, аби не трапились отруйні рослини, аби мали гіркоти ( якщо давали рослини для поліпшення травлення шлунку, то, скажімо, капусту, цибулю, листочки, кульбаби, кропиву, полин, хрін…) Полинові чаї мали бути не гіркими, а з ледь відчутною гірчинкою, щоб дитина могла пити з приємністю – це і є саме та доза, яка потрібна малим.

Певна річ, для лікування зверталися до всім знайомого кропу. Ця рослина лікувала не лише шлунок, а й печінку, нирки, добре впливала на підшлункову залозу, кишечник. Кріп – свіжу зелень та висушене насіння – додавали до різноманітних страв, у разі необхідності робили і ліки з кропу.

            Ліки з насіння кропу:

Одну чайну ложку подрібненого насіння кропу залити однією склянкою окропу, настояти 20 хвилин.

Пити по чверті склянки чотири рази на день.

У мережі Здравниць «Зелена планета» є готові фітокомпозиції із цілющих рослин, які допоможуть вилікувати дитину від нічного нетримання сечі.

ГАСТРОТОН нормалізує роботу шлунку, підтягне його,

ГЕПАХОЛ лікуватиме печінку,

НОРМОСТРУМ – щитовидну залозу. Є ліки, які заспокоюють нервову систему

ІНТЕЛЯТРИН. До схеми лікування додаємо обов’язково фітокомпозицію

ТРИМНИК – ліки, які заспокоюють, лікують енурез.

Однак передусім раджу звернутися до лікаря-консультанта Здравниці «Зелена планета», аби він оглянув дитину, поставив діагноз, з’ясував причину захворювання і призначив індивідуальне лікування. Енурез, як правило, за місяць проходить. І дитина почуває себе добре.

                                                                                                           НАТАЛЯ ЗЕМНА