Бібліотека

ДИВО ДИВИНИ

Ліки з квіточок дивини приходять на допомогу, коли виникає запалення горла і важко навіть зробити ковток. Згадайте про них і під час сильного кашлю, ускладненого спазмами і відчуттям задухи.

Навіть при серйозних легеневих захворюваннях, що супроводжуються кровохарканням, поліпшити стан хворого допоможуть ліки із цієї рослини. Щоб подолати ці недуги, рекомендується регулярно вживати чай із квіточок дивини: подрібнюють 1 ст.ложку зілля, заливають склянкою окропу. Проварюють лише одну хвилину, після чого знімають з вогню і ще 10 хвилин настоюють. За цей час чай трохи прохолоне, а у воду перейде з квіток вся їхня цілюща сила. Процідити відвар через марлю – і ліки готові. Вживати їх можна кожні 2 години.

Цей же чай рекомендують давати дітям по 1 чайній ложці щогодини, або з трохи більшим інтервалом.

Якщо ліки здадуться несмачними, то додайте до них цукру або навіть зваріть на молоці, тобто  у згадуваній пропорції замініть воду на молоко, а коли відвар процідити, то в нього можна покласти ложечку меду. Ці ліки усувають біль у шлунку і кишечнику. Навіть при виникненні закрепів, загостренні геморою варто заварити такий чай і поприймати його деякий час – де й подінеться біль!

Ці квіточки придатні й для профілактики захворювань селезінки та печінки, бо доведено – це хороший кровотворний засіб. Не завадить чай і людям, виснаженим і знесиленим тривалою хворобою.

Зарадять квіти і в разі виникнення тріщин, саден та ран на шкірі: спочатку змастіть уражені місця морквяним соком, після чого присипте їх порошком із подрібнених висушених квіточок.

Збирають розкриті віночки квіток сухої, сонячної погоди, вириваючи їх з чашечок, сушать відразу. Тих, що осипалися на землю, не слід брати.

Ось така диво дивина росте на нашій благословенній українській землі. Придивіться до цієї рослинки – вона вам віддячить!