Бібліотека

Дивовожний цілющий фізаліс

Дивовижна для багатьох рослина з’явилася не дуже давно в нашій країні.

Ця рослина відноситься до  сімейства пасльонових, світлолюбна і морозостійка. Родом з Америки, де широко поширена в дикому вигляді. У 17 столітті фізаліс потрапив до Європи, звідти до нас. Він популярний  в Болгарії, Іраку, інших країнах Південної Азії, в Прибалтиці, на Кавказі. Останнім часом інтерес до цього плоду зріс. Адже  окрім відмінного смаку, він може принести багато користі для здоров’я. І, в першу чергу, в дієтичному харчуванні. Тому що цей плід виводить з організму надлишковий холестерин. Також виводить камінці з нирок і сечового міхура. Якщо відкладаються уратні солі, солі сечової кислоти, їх фізаліс просто вимиває, бо має сечогінні  властивості. Тому і солі вимиває, і набряки усуває.

Дуже його полюбляють і ті хворі, у кого суглобовий ревматизм – усуваючи запалення, знімає біль. А окрім того, ще приводить в норму шлунок і печінку.

Фізаліс також ефективний у лікуванні  верхніх дихальних шляхів. І ще чим ціннний фізаліс – гарна профілактика від онкозахворювань. Використовують цей плід   і у свіжому вигляді, і як приправу. Також висушують фізаліс  і готують із цієї сировини настої,  відвари та настоянки. Як зовнішній засіб застосовується мазь з плодів фізалісу, як знеболювальний засіб, при подагрі і ревматизмі, запальних процесах, а також як ранозагоювальний засіб.