Бібліотека

ДЛЯ КРОВОТВОРЕННЯ, ДЛЯ СЕРЦЯ ТА ЗОРУ – ШОВКОВИЦЯ!

У цій маленькій ягоді, яка достигає у липні – білки, жири, вітаміни, фосфорна кислота та залізо, необхідні для кровотворення нашим дітям. Та й не тільки дітям. Ягода має кровоочисну та кровотворну властивості, нормалізує порушений обмін речовин усього організму. Її радять вживати проти ожиріння, стенокардії, гіпертонії та при цукровому діабеті. Навіть узимку бруньки цього дерева сушать і готують водні настої, щоб позбутись огрядності.

У східній медицині з давніх давен використовували сироп з ягід шовковиці та відвари з листя, кори стовбура і кори коренів для лікування цукрового діабету, водянки, гіпофункції нирок та інших захворювань. В Україні ягодами шовковиці успішно лікували серцево-судинні захворювання.

Хворим із клапанними ураженнями серця, а також міокардіодистрофією давали 4-5 разів на день після їжі  по 200 і більше грамів стиглих ягід. Від цього зменшувалася задишка та болі в серці, відновлювалася працездатність. Взимку пили сироп із цих ягід.

Ягоди і сік шовковиці допомагають лікувати атрофію зорового нерва.

Сік ягід – один із найкращих засобів від кашлю. Його ж п’ють і від хронічних закрепів, розведеним (1:3) водою, полощуть рот і горло при запальних процесах.

Вичавки ягід, які залишилися після відтиснення соку, використовують для лікування діабету. Печуть із них, розмішуючи із гречаним борошном, хлібці та коржики.

Хворим на цукровий діабет рекомендується посипати страви ( сир, каші) порошком із висушеного листя шовковиці.

Від головного болю, запаморочень, набряків, паралічу рухових нервів: 1 ст. ложка  свіжого листя шовковиці на склянку окропу настояти 4 години. Вживати 4 рази на день.

А дітей шовковиця рятує від діатезів – адже в цар-ягоді є кислоти: яблучна, лимонна, виннокам’яна, щавлева та янтарна.

І ще одна цілюща властивість ягоди, про яку я не можу не згадати. Якщо онкологічні недуги супроводжувалися кровотечами і хворий втрачав багато крові, то до страв обов’язково додавали плоди чорної шовковиці. Адже ця ягода містить багато заліза. І в разі втрати крові та зниженні функції кровотворних органів свіжі чи висушені годи шовковиці в необмеженій кількості та страви з ними необхідні для хворого.

Чомусь сьогодні частіше можна зустріти дитину з чіпсами, а не  з горнятком шовковиці. Мені від цього стає дуже сумно. А тому, шановні наші читачі, я уклінно прошу вас згадати своє дитинство, коли ви буквально обліплювали дерево шовковиці і запропонувати своїй малечі таку корисну та цілющу ягоду.