Бібліотека

ЕНУРЕЗ І ЕНКОПРЕЗ

З пошти «Зеленої планети»

« У дитини нетримання сечі. Лікар у поліклініці назвав діагноз – енурез і почав лікувати сечовий міхур. Чи є природні ліки від цієї хвороби?»

Галина, м. Харків

Великою помилкою є у разі енурезу ( нетримання сечі) лікувати сечовий міхур ( інколи ще і нирки). Таке лікування не принесе бажаного результату. Насамперед слід віднайти причину захворювання. Наші мудрі бабусі у випадках нетримання сечі у дитини не примітизували с проблему, усвідомлювали серйозність захворювання, розуміли, що в організмі дитини є певні порушення, намагалися віднайти причину недуги. Приміром,  спостерігали за дитиною: чи роздратована, як спить, їсть, грає, як запам’ятовує те, що їй говорять, як розвивається розумово тощо. Спостереження допомагали з’ясувати у чому корінь проблеми.

Скажімо, дитина погано їла, тоді бабуся пропонувала їй пробігтись і спостерігала за її станом. Якщо дитина хапалася за лівий бік, пробігши якихось десять-двадцять метрів, це вказувало на те, що в неї розтягнутий шлунок, під час бігу в ньому « кольнуло», виник  біль. Тож передовсім треба було підтягувати, нормалізувати шлунок. Найчастіше саме він і був причиною нічого нетримання сечі.

Іноді під час бігу у дитини боліло під правим ребром. Це означало, що треба лікувати печінку. Бабуся дивилася на живіт: чи округлий, здутий, чи плоский, запалий – це теж давало їй характеристику стану здоров’я дитини.

Коли дитина була роздратована, неспокійна, то заспокоювали її нервову систему. І наші бабуся мали рацію. Бо сьогодні, спостерігаючи дітей з нічним нетриманням сечі, я завжди констатую, що причиною є атонічний шлунок з гастроптозом ( опущенням шлунка), збільшена права доля печінки, обов’язково є якийсь вид гельмінтів і неодмінно хвора щитовидна залоза.

Тож, бабусі наші добирали відповідні трави для того, щоб тонізувати шлунок кишечник, підняти опущені органи, нормалізувати стан печінки, «зняти» запалення, заспокоїти нервову систему. І тільки таким чином можна вилікувати нічне нетримання сечі.

Які ж рослини допоможуть вилікувати дитину?

Знову повернуся до досвіду наших предків. Лікуючи дітей, вони намагалися брати ті трави, які вживалися в їжу, зважали, аби не трапилися отруйні рослини, аби не мали забагато гіркот ( якщо давали рослини для поліпшення травлення шлунка, то, скажімо, цибулю, листочки кульбаби, кропиву, полин хрін…), давали дитині пшоняну кашу.

Полинові чаї мали бути не гіркі, а з ледь відчутною гірчинкою, щоб дитина могла пити з приємністю – це і є саме та доза, яка потрібна малим.

Певна річ, для лікування зверталися до всім відомого кропу. Ця рослина  лікувала не лише шлунок, а й печінку, нирки, добре впливала на підшлункову залозу. Кріп – свіжу зелень та висушене насіння – додавали до різноманітних страв, у разі необхідності робити і ліки з кропу.

Ліки з насіння кропу

Одну чайну ложку подрібненого насіння кропу залити однією склянкою окропу, настояти 20 хвилин. Пити по чверті склянки чотири рази на день.

У мережі аптек «Зелена планета» є готові дозовані ліки з лікарських рослин, які допоможуть вилікувати дитину від нічного нетримання сечі. ГАСТРОТОН нормалізує роботу шлунка, підтягне його. ГЕПАХОЛ лікуватиме печінку, НОРМОСТРУМ, ІНТЕЛЯТРИН– щитовидну залозу.  Є ліки, які заспокоюють нервову систему. До схеми лікування додаємо обов’язково засіб із рослин ТРИМНИК – ліки, які заспокоюють, лікують енурез.

Однак передусім раджу звернутися до лікаря аптеки «Зелена планета», аби він оглянув дитину, поставив правильний діагноз, з’ясував причину захворювання і призначив індивідуальне лікування.