Бібліотека

Фітотерапія

Фітотерапія (в перекладі з грец. Φυτόν — «рослина» і θεραπεία — «терапія») — одна з найдавніших медичних наук, заснована на використанні лікарських рослин і комплексних препаратів з них для профілактики і лікування різних захворювань. На відміну від медикаментозної медицини, траволікування не використовує хімічні речовини, штучні барвники, ароматизатори, консерванти, продукти генної інженерії та інші згубно впливаючі на здоров’я добавки. Ця медична практика високоефективна, благотворно впливає на стан всього організму, надає загальнозміцнюючу і імуномодулюючу дію і практично не має протипоказань. Адже, здається, сама природа розпорядилася так, щоб хворий застосовував у лікарських цілях не агресивну «хімію», а цілющі трави, які впливають неї дбайливо і по-материнськи м’яко.

Сучасна фітотерапія — це найглибше джерело знань, які на протязі століть черпалися з народної медицини країн усього світу. В українському траволікування традиційно використовуються препарати на основі водних (настої і відвари) і спиртових (екстракти і настійки) витяжок, значно рідше застосовуються порошки, пігулки та ін. Подібно гомеопатії, фітотерапія лікує не хворобу, а хворого і тому вимагає індивідуального підходу. Під керівництвом досвідченого лікаря траволікування допомагає пацієнтові відновити гармонію у власному організмі і самостійно впоратися з хворобою без шкоди здоров’ю. На жаль, в Україні ця практика не входить в основний курс навчання в медичних ВНЗ і викладається як факультатив, тому справжні фахівці у цій сфері — велика рідкість. Якщо Ви не знайшли відповідного лікаря і вирішили освоїти цю науку самостійно, прийміть до відома наступні нюанси:

  • Кожна рослина має свої особливості застосування в фітотерапії. Наприклад, деякі трави краще віддають необхідні речовини при заварюванні, інші ж рекомендується настоювати в холодній воді.
  • Важливі умови збору і зберігання рослин, дотримання терміну використання рослинної сировини. Купуючи лікарські рослини, уважно вивчіть упаковку або проконсультуйтеся з лікарем.
  • Для заварювання рослин найкраще підходить скляна або емальований посуд з кришкою, щоб летючі субстанції не випаровувались. Небажано використовувати в цих цілях металевий посуд.
  • Настій або відвар повинен мати природний смак. Додавання всіляких підсолоджувачів в більшості випадків не допускається, або додатково оговорюється.
  • Готувати ліки найкраще з розрахунком на одну добу, або зберігати в термосі або в холодильнику. І про всяк випадок попередимо, що готувати і підігрівати зілля в мікрохвильовці забороняється.

Довірте свої недуги цілющій природі і будьте здорові!

Наталя ЗЕМНА