Бібліотека

Фіалка запашна – весняні парфуми і ліки

Ще з давнини до нас прийшов метод лікування випадіння кишки, що стається від сильного натуження або наявності камінців у сечовому міхурі. А в дітей – від звички тривалий час сидіти на горщику, тужитися, внаслідок чого випадає частинка кишки, яка має вигляд червоної пухлинки, дуже легко запалюється, виділяє слиз, гній, а іноді навіть кров. Щонайперше треба усунути причину захворювання. Такий хворий повинен підмиватися холодною водою, менше ходити, нахилятися, уникати фізичних навантажень. Дуже корисно робити парові ванночки з відваром фіалки – і дорослим, і дітям.  Маленьку дитину у разі такого захворювання беруть за ніжки, піднімають догори і кілька разів легенько струшують, вправляючи кишечку. За допомогою фіалки це захворювання швиденько вилікується без наслідків та ускладнень. Дитині треба давати сік фіалки, змішаний із цукром.

Всім, у кого боліла голова, радили вдихати пахощі фіалки. І це добре допомагало. Так само лікуємося й нині.

У деяких країнах настоюють вино на фіалкових квітках.  Цей весняний напій із цілющими властивостями надає здоров’я і сили. Фіалкова олія рятує від тріщин на молочних залозах та губах, від екземи на шкірі голови, а також усі видів лишаїв, кропив’янки та різних дерматитів. Наші пращури фіалковою олією лікували всі запалення очей.

Фіалкова олія

Подрібнені листочки та квітки залити олією, настоювати за кімнатної температури 14 днів.

Фіалкова настоянка

Ліки із фіалки духмяної застосовували в усі часи в лікуванні раку горла та гортані. 50 г квіток фіалки залити 0,5 л горілки, настоювати 10 днів у темному місці. Вживати по 10 крапель 3-4 рази на день, водночас полоскати горло відваром фіалки ( таким засобом  послуговуємося й нині у разі ангіни, ларингіту і грипу)

Відвар фіалки

10 г квіток фіалки залити 1 склянкою води, тримати на вогні 3 хв, настояти 30 хвилин і ледь теплим полоскати горло.

Для того, щоб очі добре бачили, не сльозилися, заспокоїлось подразнення кон’юнктиви ока, можна приготувати настій: візьміть пучечок фіалки і залийте 1 л окропу, настійте кілька годин, процідить і промивайте цим настоєм хворі очі. Подразнення на кон’юнктиві заспокоїться.

Наталя Земна