Бібліотека

Фіга (Ficus carica)

Вона ж смоковниця, інжир.

Ще коли я жила в Болгарії, понад 50 років тому, перекладала з болгарської мови книгу Ахтарджієва і Памукова «Аптека живої природи», вивчала народну медицину, познайомилась із чудовим деревом – Фігою. Так жартівливо називали болгари дерево з широким листям, яке не красувалось квітами, а просто родило смачні соковиті плоди. Можливо тому його ще називають «Смоковниця», а можливо тому, що це дерево одного роду з шовковицею.

Як тільки з’являлися плоди, їх застосовували у харчуванні, лікуванні, навіть не дочікуючись поки вони достигнуть. У кого підвищений тиск – мерщій вранці до дерева. Два-три плоди посмакував – тиск нормалізувався. А в кого кішківник лінивий, закріпи мучать – чотири-п’ять плодів, і запрацює перистальтика, замоторять кишки. Хто хоче схуднути, стати струнким – сідає на інжирну дієту. Ферменти інжиру очищують організм не тільки від шкідливих речовин, а й від аскарид, тому він корисний і дітям. Окрім того, в інжирі багато калію, магнію, антиоксидантів, вони зміцнюють імунну систему і вбивають хворобливі бактерії і віруси. Людям літнього віку, кому лікарі ставлять діагноз «остеопороз» (розрідження кісткової тканини), інжир зміцнює кістки, покращує функцію рухового апарату.

Мабуть добре помітно тих людей, які споживають інжир – в них спокійний сон. Вночі добре  відпочиває нервова система, тому вдень вони в тонусі, залюбки виконують будь-яку роботу. Це тому що в інжирі міститься речовина триптофан – амінокислота, яка бере активну участь в синтезі мелатоніна, вітаміна В3 для покращення сну.

Цікаво що за допомогою інжира можна схуднути. Клітковина цієї ягоди усуває зайву вагу, якщо споживати 3-5 плодів на день. А якщо потрібно навпаки набрати вагу, наприклад дитині, то потрібно вживати інжир з молоком. Залізо, фосфор, білок, цукор, зроблять свою праву для здоров’я дитини.

Вітамінів і мінеральних речовин, пектинів, білків, дубильних речовин, органічних кислот достатня кількість для дорослого в 5-10 плодах на добу,  фруктози і глюкози 24%. Для підняття гемоглобіну і дітям, і вагітним, кращої ягоди не знайти. Один плід інжиру забезпечує 2% добової дози заліза дорослим.

Інжир багатший на залізо за яблука, тому може позмагатись з багатьма афродізіаками по дії на лібідо. Саме тому століттями давали інжир чоловікам для гарної ерекції і особливо при ослабленій рухомості сперматозоїдів.

Жінки молились на цю ягоду – вона рятувала їх від раку молочної залози. Ficus carica своїми чудодійними кумаринами взагалі є профілактикою від онкології.

Коли я почала в лікуванні разом із іншими травами використовувати інжир, то побачила як він позитивно працює на сексуальну дисфункцію особливо у чоловіків. Так в «Зеленій планеті» на превелике задоволення чоловіків народився «Супервіт». Тепер дуже багато подяк ми отримуємо від самих чоловіків, від їх дружин,  а особливо від молодих сімей, які тривалий час до цього не могли народити дитину.

Пропоную використовувати сезон інжиру в дієті, особливо тим, у кого порушена робота ШКТ, закріпи, кашель, бронхіт, астма, безсоння.

Свіжий інжир корисніший за сухий, швидше задовольняє голод, в ньому більше  калорій, але може підвищувати цукор. В свіжих плодах на 100гр – 55 ккал, в сухих – 257 ккал.

В стародавні часи соком свіжого фрукта очищали шкіру від вугрів, загоювали рани.

Алергічна реакція на інжир не проявляється, хіба що на обробку його діоксином сірки чи сульфатами, може викликати загострення астми, або від надмірного переїдання може підвищитись вага і розвинутись серцеві патології, але це все залежить не від фруктів, а від людини.