Бібліотека

ГАРМАЛА

Всередині жовтня я побувала на Херсонщині, де у пошуках цілющої рослини і  довелося   проїхати аж у бік Асканії Нової , бо я знаю, що в одному селі там росте  рослина, яку я збирала раніше в Криму. А тепер в Крим поїхати неможливо, а якщо поїдеш і зірвеш кілограм тієї рослини, тобі не дадуть привезти її на материкову  Україну. Тому довелося її шукати в південних областях. Рослина називається – гармала.  І я її знайшла. У свято,  на Покрову Пресвятої Богородиці , приїхала у степ, подивилася, а гармали ніде немає. Вже майже всі рослини пожухли. Мало не плачу.   Стала молитися:  матінко Божа, допоможи мені зібрати цю траву, щоб можна було допомагати людям.  Пройшла лише кілька метрів, глянула, а переді мною кущ гармали! Наче вона з неба впала. Ну, ніде нічого немає, а ось переді мною великий кущ. Я його зібрала. І вже такою щасливою була! Додому ледве не бігла, щоб її переробити. Рослина вже відійшла. Але є насіння! Жодної насінинки не випало з цього куща. І я вже знаю, що висаджу розсаду десь у березні, а потім – на городі. Для того, щоб  влітку мати достатньо сировини, яка лікує ревматоїдний поліатрит.

Втім, хочу застерегти, що гармала досить отруйна. Треба дуже вміло її взяти в ту пору, коли вона цвіте. І обов’язково застосовувати таку дозу, яка не зашкодить людині. Тому що, пригадую, в Криму це було. В дитини- запалення легень. Бабуся пішла до знахарки, а та зібрала цю рослину, запарила  і дитині зробила ванночку. Після процедури дитина померла. Ця рослина досить небезпечна, якщо з нею поводитися необережно. Її треба брати гомеопатичну дозу (5-7 розведеннь) і тільки тоді вона зможе допомогти іншим травам працювати на суглоби, лікувати ревматоїдний поліартрит. Вона тільки підсилює дію певних рослин під час лікування ревматоїдного поліартриту.

До речі, із Аравійської пустелі я привезла колоцинт. Колоцинт спеціальний. Сьогодні він випустив уже 2 листочки. Отже , він приживеться в Україні. Ми його вже висіваємо. Але це та рослина, яка допомагає в лікуванні ревматоїдного поліартриту. Також треба додавати і вербу, яка має багато аспирину і анальгіну. І ті рослини, що лікують артрити, артрози. Туди треба додати кілька крапель гармали. Щоб  можна було ефективно лікувати це важке захворювання.

Ось в ці осінні дні намагаємося дозбирати все те коріння , насіння , яке потрібне нам для виготовлення фітокомпозицій. Для того, щоб вони всі були цілющі і допомагали людям.