Бібліотека

Горобина чорноплідна

Багряне листя та сяючі чорні ягоди, це чорноплідна горобина (аронія чорноплідна). Вона прийшла до нас не так давно, близько сотні років тому. Тому це не настільки традиційно використовувана рослина як, скажімо, калина. Незвичні ягоди чорного кольору дуже зацікавили народних лікарів, вони почали її випробовувати. Такий колір ягод пов’язаний із залізом та йодом, що в них містяться.

Чорноплідна горобина застосовується для лікування щитовидної залози. Але, через велику кількість заліза, можуть виникнути сильні закріпи. Кишківник не зможе працювати нормально.

Застосування при гіпертонії

У книгах є інформація, що аронія лікує гіпертонію, тому гіпертоніки почали її використовувати. Якщо у вас перша і друга ступені гіпертонії то аронія допоможе. Коли брати невеличку дозу: чайну ложку ягід, на склянку окропу, і вживати по чверті склянки, чотири рази на день. Цих пропорцій достатньо для того, аби нормалізувати тиск при першій та другій ступенях гіпертонії. Якщо ж її брати більше, для того, аби застосовувати при ІІІ-IV ступенях гіпертонії, то це навпаки, може призвести до того, що тиск буде зашкалювати. Аронія негативно впливає на гіпертоніків із підвищеним тиском, ІІІ-IV ступенів.

Аронію чорноплідну, потрібно застосовувати обережно, у деяких випадках, вона може призвести до закрепів шлунку та підвищення тиску. Тому принцип, чим краще, тим ліпше — з цією рослиною не працює. Загалом, як і з багатьма іншими.

Бувало так, що люди з дуже високим тиском потрапляли до лікарні. Вона може навіть довести до інсульту, через властивість згущувати кров, та протипоказання при високому тиску.

Чистимо судини та усуваємо мігрені

Аронія чорноплідна має спазмолітичну дію, отже, здатна усунути головний біль. При підвищенні тиску у людини, особливо ниркового, коли болить вранці голова, у потилиці. Прийом чорноплідної горобини усуває тиск і болі. Але, наголошую, що чорноплідну горобину не можна застосовувати при дуже вискому тиску. Так само, як і червона сестра, спазмолітична дія спрямована не на судини чи вени, а на капіляри. Тому і здатна усувати головний біль.

При мігреневих болях, коли в голову наче гвіздок забитий, застосовують аронію чорноплідну. Вона усуває запалення з капілярів, налагоджує кровообіг до кори головного мозку та знімає спазми і запалення.

Чорноплідна горобина добре чистить судини від холестерину. При холестеринових бляшках, можна споживати чай із горобини. Такий чай здатний очистити судини. Вони не тільки очищаються від холестерину зсередини, але й самі стінки стають еластичними. При склерозі, коли відкладається холестерин, судина стає неначе скляна, ламається. А коли повертається еластичність, і кровообіг нормалізується, і судини не ламаються, і зникають крововиливи. Відповідно це допомагає запобігти інсульту та інфаркту, налагоджує кровообіг у капілярах, усуває мігреневий головний біль.

Для діабетиків

Люди з цукровим діабетом можуть звертатися до неї за допомогою. Адже чорноплідна горобина понижує цукор, завдяки дії на кровотворну функцію печінки, але також не тоді, коли він дуже високий. Показана тільки на початкових стадіях цукрового діабету.

Лікуємо васкуліт

Коли у людини є червоні цяточки по тілу, зосереджені здебільшого на животі, іноді можуть виникати на ногах, це називається геморагічний васкуліт. Як тільки лопається судинка, капіляр — утворюється гемарогічна бляшка. Часто кажуть, то у мене червоні родимки, але то не родимки, то полопали капіляри. Якраз, чорноплідна горобина здатна не допустити, аби капіляри лопались, але, якщо вони вже полопали то вона допомагає усунути ті червоні бляшки.

Стимулюємо роботу кишківника

Чорноплідна горобина, може скріплювати кишківник. Оскільки, вона підвищує кислотність то при гіперацидному гастриті її вживати не варто. А от, коли понижена кислотність, вона добре діє на шлунок, підвищує його моторику, секреторну діяльність і кислотність.

Зберігаємо правильно

Найліпший спосіб зберігання горобини це сушити її. Як робили наші бабусі та прабабусі. Вони ніколи не перетирали її з цукром та не робили варення, бо це велика морока, вони просто висушували ягоди. Потім впродовж усієї зими, перетирали ягоди на порошок, чи використовували цілі, варили киселі та компоти, чи додавали до страв. У сухих ягодах майже не втрачаються властивості. Оскільки, аронія, містить дуже багато мікроелементів та вітамінів, то навесні, якщо господиня зберегла ягоди, можна підтримати свій організм.

Чорноплідну горобину можна застосовувати тим, у кого підвищений тиск (І-ІІ ступені гіпертонії), лопаються судини, при атеросклерозі, шумі у голові, болях у потилиці, кровотечах та на початкових стадіях цукрового діабету.

Сила аронії в «Зеленій Планеті»

Чорноплідна горобина міститься у фітокомпозиції «ВАЗОНОРМ», що застосовуються при геморагічних васкулітах, мігренозних болях і метеочутливості. «Вазонорм», поліпшує мікроциркуляцію дрібних кровоносних судин, усуває запальні й дистрофічні процеси в них. Нормалізує тонус і проникність стінок капілярів.

Будьте здорові,
ваша Наталя Земна