Бібліотека

Грицики

Є рослини, яких Бог не наділив красою та приємними пахощами. Натомість – дав їй неймовірну цілющу силу. Стільки властивостей в ній, що навіть перерахувати важко.  Мова про грицики. Придивіться до них, познайомтеся із пастушьєю сумкою, бурсою пасторез – таку вони ще мають назву.

Ще за часів  Гіппократа широко  використовувалися грицики. Вони фармакопейні.  Дуже давно їх помітила і офіційна медицина. Але ж дуже обмежено офіційна медицина використовує цю  цілющу рослину. Відомо, що вона лікує кровотечі – носові, маткові, шлункові, легеневі, порізи, крововиливи різні. Навіть при гемофілії дають грицики для того, щоб припинити кровотечі.

Народна ж медицина  використовує грицики значно ширше. Не одне покоління цілителів вели спостереження за цією рослиною. Мабуть, немає у людини такої хвороби, при якій би були протипоказані грицики. Але ще раз нагадую, що ліки із трав треба дуже ретельно дозувати. В деяких рослинах треба знати яку частину брати. Грицики, приміром, беремо наземну частину із біленькими  квіточками, із тією насіниною трикутничком, що схожа на торбиночку пастушка.  І використовуємо для лікування кровотеч, захворювання печінки, як кровоспинний засіб. Адже грицики мають не тільки кровоспинні властивості, а ще й звужують периферичні кровоносні судини і мають гіпотензивну дію. Уявляєте – у гіпертоніка раптом виникає кровотеча. Насамперед, звичайно ж, ми звертаємося до грициків.  Використовують грицики не лише при внутрішніх кровотечах, особливо при маткових, при сильних, тривалих місячних. Одним словом, у жінок, якщо трапляється біда, звертаються до грициків.  Показані вони і  при легеневих, ниркових, шлунково-кишкових, носових кровотечах. Жінкам, до речі, грицики допомагають тонізувати матку.

Лікують гастрити, виразкову хворобу шлунка, при запаленні нирок і сечовивідних шляхів, сечокам’яну і жовчнокам’яну хворобу, лікують. Ну і звичайно ж  лікують геморої. Бо ця хвороба буває з кровотечами і тут допомагають грицики.

В ті часи, коли ще не було лікарів-онкологів, а  пухлинні захворювання були – і рак шлунка, і рак матки, тоді люди, які знали трави, зверталися до грициків.

В народній медицині багато рецептів із грициками.

При атонії матки і в післяпологовий період беруть одну  столову ложку сухої подрібненої трави заливають склянкою окропу, настоюють десь біля  години, проціджують і п’ють по столовій ложці тричі на день. Але обов’язково перед вживанням їжі. Коли запалення сечового міхура або ж  жовчного  міхура, то тут теж можна зробити такий відвар або напар – 5 ложок подрібнених грициків треба залити однією літрою окропу, півгодини настоювати і вживати по чверті склянки чотири рази на день.

При тривалих болючих місячних – 1 столова ложка сухої трави залити склянкою окропу, настоювати 2 години, процідити. Пити по одній столовій ложці 4 рази на день.

При онкологічних захворюваннях  ( рак шлунку,матки) стануться у нагоді також грицики. Точніше їхній сік. Приймати 5-6 разів на день після вживання їжі по 1-2 чайних ложки соку грициків. До речі, сік можна готувати для цілорічного застосування у співвідношенні соку до спирту 3:1. Якщо ж спирт не переноситься, його можна випарити, помістивши сік на водяну баню.

При фіброміомі матки приймати 5-6 разів на день після їжі із медом 1-2 ч. ложки соку, віджатого із наземної частини  рослини.

Сік трави грициків нейтралізує лікарські речовини, які накопичуються в організмі при тривалому прийомі у хронічних хворих. Для очищення організму п’ють по 30-40 крапель тричі на день із водою.

При гіпертонічній хворобі, млявому травленні, кровотечі із кишечника, гастриті із пониженою кислотністю, при запаленні печінки та жовчного міхура застосовують настій трави: 1 ст ложка свіжої сировини залити склянкою окропу, настоюють годину, проціджують. Приймають по півсклянки тричі на день перед вживанням їжі.

Якщо ви десь забились, то можна зробити такий настій – 3 ст ложки сухої подрібненої сировини залити склянкою окропу, настоювати 1 годину, процідити. Приймають настій у вигляді примочок та компресів на забите місце.

І насамкінець невелике застереження. Препарати із грициків або “пастушьей сумки” не рекомендується використовувати при тромбофлебіті, варикозній хворобі вен, при вагітності, позаяк мають чітку кровоспинну дію!