Бібліотека

Хрін – рослина що лікує

Усі ми знаємо хрін як гостру приправу. Однак цей продукт не тільки урізноманітнює смак страви, а й має цілющу дію. Ще наші предки казали – коли болить голова – нюхай хрін та вдихай запах хрону, розмішаного з оцтом. І дійсно-таки – брали ложку хрону, розмішували з оцтом і вдихали. Голова, як не дивно, переставала боліти за кілька хвилин. От вам і анальгін, і аспірин. І ще – для того, щоб лікувати склероз завжди був під рукою надійний, доступний і смачний,  корисний засіб – хрін із сметаною. Одна столова ложка хрону, розмішана склянкою сметани. Вживати під час їжі столову ложку тричі на день. І вже за два-три тижні шуму в голові не було.

В народній медицині його  використовують як ліки при сечокам’яній хворобі. Особливо, звертаю вашу увагу, при подагрі. Виводить хрін солі сечової кислоти і ті камінці, які  утворилися з уратів. Бо це ж ніщо інше, як сечова кислота. Будь-який камінець червоний із уратів розчинить, розсиплеться на пісок і допоможе  вийти тому піску разом із сечею з організму.

У тих дівчат, в яких немає місячних, або дуже мізерні місячні, то бабусі завжди радили своїм онучкам вживати ліки із хрону.

При багатьох захворюваннях, навіть тяжких,  мудра народна медицина знала як можна доцільно або так би мовити, ефективно використати хрін.  Наприклад, при такому тяжкому захворюванні, як сухоти – чахотка –  давали хворим хрін із салом.

Кашкою із розтертого хріну із додаванням лимонного соку  завжди використовували як чудовий сечогінний засіб при водянці, набряках. А ще – натертий хрін  використовують завжди  і в стародавні  часи, і тепер, як гірчичники. Застудилася людина, перехолонула –  дістає корінець хрону, натирає його на терці і накладає на підошви. Але обов’язково перед цим треба змастити підошви олією або кремом чи жиром. А потім накласти хрін, одягти шкарпетки і відчути як же тепло він прогріває не лише підошви, а й весь організм. Бо багато на підошві рецепторів, які відповідають  за роботу кожного органу в організмі.

Корінці хрону мають протимікробну властивість. Про це теж ніколи не треба забувати. Тому за допомогою розтертих корінців або настою із них  лікують гнійні рани, виразки і запальні процеси. Коли болять вуха, народні цілителі брали одну краплю соку хрону і закрапували у хворе вухо. Так приємно крапелька  єдина зігрівала вухо. В той же  час – дезінфікувала, усувала запалення і навіть відновлювала слух.

Бактерицидна дія неодноразово випробовувалась при запаленні ротової порожнини –  при стоматитах, гінгівітах, пародонтозі, а також при захворюванні на ангіну. І саме  оцю протимікробну дію, протимікробну властивість забезпечує така речовина, яка називається лізин.

Для того, щоб лікувати всі вищезазначені  захворювання і гнійні рани, і стоматити і гінгівіти, беруть сік хрону додають таку ж кількість води, тобто навпіл і у такому вигляді оце  надійне полоскання для  ротової порожнини, для вмивання ран.

Я бажаю вам здоров’я, наснаги, щоб ваша душа була в теплі навіть взимку.