Бібліотека

Хризантема – квітка сонця та милосердя

Хризантеми ( а вони бувають рожеві, бузкові, білі, жовті) – морозостійкі рослини. І тому довгий час зберігають своє забарвлення і дарують людині радість і, як вважають в Японії та Китаї, лікують душу й тіло: душа лікується спогляданням краси, тіло – рослинними гормонами, що є у цій квітці. Тому і пахощі хризантеми, і її пелюстки в салатах, різних стравах, напоях сприяють налагодженню гормонального обміну в організмі людини.

Чай із хризантеми є не лише болетамувальним засобом, а ще й гіпотензивним, оскільки знижує тиск у гіпертоніків. А десятивідсоткова спиртова настоянка квіток хризантеми нейтралізує розвиток золотистого стафілокока і стрептококів. Та, мабуть, найціннішими в хризантемі є її ефірні олії – той незвичний, приємний запах її квіток та листочків. Саме ці ефірні олії гальмують у підкоркових ділянках головного мозку процеси розвитку хвороби Паркінсона. Людині старшого віку, якщо у неї почали тремтіти руки й голова, а лікарі поставили їй діагноз «хвороба Паркінсона», хризантема просто необхідна. Якщо така людина вдихає ефірні олії хризантеми, п’є чай із хризантеми –то вже за два-три тижні стає спокійнішою, за місяць-півтора в неї перестають тремтіти руки й голова, вщухає дзвін у вухах, кінцівки стають слухняними.

Звертаю увагу на такі властивості хризантеми: чим менша квітка – тим більше цілющих властивостей має та рослина, чим гостріші пахощі – то більше ефірних олій, а саме вони і є тією дієвою речовиною, що впливає на підкорку мозку, квітка ж без запаху не має лікувальної здатності.

І запам’ятайте: особливо цілющими є бузково-фіолетові хризантеми!

Наталя Земна