Бібліотека

Хвороби очей

Ми ніколи не замислюємося  над тим як ми бачимо і що ми бачимо, допоки не зіштовхуємося із різноманітними офтальмологічними хворобами та порушеннями зорових функцій. Здоровій людині важко пояснити, що відчувають короткозорі або далекозорі люди або хворі на астигматизм.  В будь-якому випадку, у таких людей  є значний дискомфорт, у них понижується працездатність та виникає небезпека прогресування хвороби.

Сьогодні сучасна медицина робить багато у напрямку ефективного лікування захворювань очей. Розроблені найновіші методики діагностики, лікування. Сміливо можна сказати, що в офтальмології відбулася справжня науково-технічна революція. Адже з’явилася сучасна апаратура, за допомогою якої можна визначити захворювання на клітинному рівні! Саме тому, констатують медики, сьогодні можна краще, результативніше вилікувати цілий ряд важких офтальмологічних захворювань. Зокрема, катаракту, глаукому та ускладнення після цукрового діабету – ретинопатію.

Короткозорість

Вперше поняття короткозорість зустрічається в Аристотеля (384-322 рр. до н. е. ) Він відмітив, що при слабкості прищуреного ока, до нього підносять близько те , що хочуть побачити. У Аристотеля  вперше зустрічається і слово „ міопс”, що означає закривати очі, зщуритись, від якого пішов сучасний термін міопія.

Отже, короткозорість (міопія)-це порушення рефракції ока, при якому зображення предметів формується перед сітківкою. У людей з короткозорістю або збільшена довжина ока – це осьова короткозорість, або рогівка має велику заломлюючу силу, через що виникає невелика фокусна віддаль—це рефракційна короткозорість. Короткозорим людям добре видно близько і погано далеко. Віддалені предмети здаються розмитими, не чіткими. Короткозорість можна діагностувати у будь- якому віці, але найчастіше її вперше виявляють у дітей віком 7-12 років. Причини виникнення короткозорості повністю не вивчені. Та основним з факторів є спадковість. Якщо в батьків розвинута короткозорість, то в половини дітей короткозорість з’явиться до 18 років.

Сучасні методи корекції зору:

Окуляри – найпоширеніший метод корекції короткозорості.

Контактні лінзи мають ряд переваг перед окулярами. На сьогодні можуть забезпечити нормальне життя навіть дуже активній молодій людині.

Лазерна корекція короткозорості найбільш прогресивний спосіб корекції зору для дорослих людей (старше 20 років) при стабільній короткозорості.

Народні методи лікування.

  • Треба взяти однакову кількість подрібнених пелюсток синьої волошки і очанки лікарської. Зробити суміш. Потім три столові ложки цієї суміші залити півлітрою кип’яченої води. Коли вміст дійде до стадії кипіння, потрібно буде його проварити близько п’яти хвилин, на слабкому вогні. Потім потрібно суміш остудити, процідити та вживати тричі на день по півсклянки до вживання їжі.
  • Подрібнити голки хвої і взяти шість столових ложок цієї хвої та  залити півлітрою окропу.  Прокип»ятити на водяній бані протягом півгодини і залишити до ранку. Вранці процідити та пити   2 рази на день після вживання їжі по 1 чайній ложці.

 

У нас в «Зеленій планеті» для лікування короткозорості даємо ВАЗОНОРМ, щоб налагодити циркуляцію крові у сітківці, підживлювати кришталик ока та усувати спазм акомодації.  До ВАЗОНОРМА додаємо ЗОРОСАН,  який поліпшує мікроциркуляцію та обмінні процеси у тканинах ока, а також стимулює репараційно-регенераційні процеси ЗІРОЧНИК, який  має протизапальну, очищувальну, розсмоктувальну дії на кришталик ока, а також протиалергічну та антидистрофічну дії. А зовнішньо в око треба закрапувати ПРОЗІР – по одній краплі в кожне око один раз на день. І, звичайно, робити зарядку очей, тренувати їх. Тоді ви можете позбавитися короткозорості.