Бібліотека

Інсульт. Профілактика передусім

Населення України, як і всього світу сильно потерпає від інсультів. Наслідки цієї судинної катастрофи теж досить серйозні. Через неможливість отримати повноцінну реабілітацію майже в половини хворих залишаються фізичні та когнітивні порушення, лягаючи тяжким тягарем на родичів та суспільство загалом.

В розвинутих країнах, з якісною медичною допомогою, намагаються якнайшвидше усунути порушення після нападу. Для цього створені спеціальні медичні бригади швидкої допомоги, відповідні відділення в стаціонарах, є фахівці і розроблені протоколи лікування, до того ж, пацієнт з інсультом — це клопіт держави, а не окремої сім’ї. В Україні, покладатись на офіційну медицину можуть хіба що найбагатші люди, а інсульт, як відомо, проблема і незаможних людей також. Тому маємо докласти зусиль, аби уникнути інсульту взагалі. І це — з підтримкою природних рослинних ліків — цілком реальне завдання.

Відомо, що підвищений ризик інсульту, мають особи з високими показниками артеріального тиску, холестерину і цукру в крові, а також надмірною вагою тіла.
З фітокомпозицій «Зеленої Планети Земної» найбільш комплексну дію забезпечить «Склерозан», який поліпшує мікроциркуляцію головного мозку, відновлює еластичність стінок судин, сприяє розсмоктуванню холестеринових бляшок. Внаслідок цього зникають симптоми склерозу (шум у вухах, головний біль, запаморочення, забудькуватість, тощо), нормалізується внутрішньочерепний та артеріальний тиск. Засіб, якнайкраще підійде і для профілактики інсультів та інфарктів, і для відновлення стану після нападу.

«Склерозан» застосовується і при артеріальній гіпертензії. Це теж дуже важливо, оскільки її поширеність серед хворих, у яких нещодавно стався ішемічний інсульт, сягає 70%. Тому необхідно постійно контролювати показники тиску і не допускати його підвищення. У цьому допоможе фітокомпозиція «Зеленої Планети» — «Гіпертан», яка впливає на основні патогенетичні механізми розвитку гіпертензії судин. Засіб підтримає тонус нервової системи, зменшить периферичний опір артеріол, чинитиме м’яку сечогінну дію. Більш стійка гіпотензивна дія спостерігається при поєднаннях: ГіпертанНефролікВенолік та ГіпертанСклерозанСтенокардГепахол.

Підвищує рівень ішемічного інсульту і цукровий діабет. Він є причиною понад 8% нападів. У 28% пацієнтів з інсультом виявляють преддіабет. І тут доречно згадати про «Діамант», що призводить до нормалізації рівня цукру в крові за рахунок налагодження порушеного обміну речовин в організмі, позитивного впливу на функцію печінки, підшлункової залози. Він поліпшує роботу островків Лангерганса, забезпечуючи достатнє вироблення інсуліну, підсилює дію гіпоглікемічних препаратів.

Більш ефективно «Діамант» діє разом з «Гепахолом», «Гастротоном». За потреби до схеми лікування додають «Венолік», «Судинник», «Склерозан», «Вазонорм», «Нефролік».

«Діамант» також сприяє зниженню ваги, нормалізуючи загальний гормональний статус організму. А нормальна маса тіла теж дуже важливий чинник профілактики інсульту. Її контроль — це те, що підвладне людині. Недарма ми так часто наголошуємо на здоровому харчуванні та помірному фізичному навантаженні.

Ми можемо контролювати також і шкідливі звички. Доведено, що тютюнопаління подвоює ризик розвитку судинних захворювань, ймовірність інсульту підвищує у 2-4 рази. Часте споживання алкоголю (понад 35 одиниць, 448 г чистого алкоголю, на тиждень) та підвищує рівень смертності від інсульту.

Для профілактики інсульту важлива і антитромботична терапія. Фітокомпозиція «Венолік» запобігає утворенню тромбів. Він позитивно діє на стінки судин, усуваючи запальні процеси та підвищуючи тонус їх клапанів. Поліпшує реологічні властивості крові, підсилює відтік лімфи, що сприяє мікроциркуляції та обміну речовин у тканинах і органах. Показаний у разі порушення кровообігу, гіпертонічної хвороби, для розрідження крові.

І насамкінець згадаємо про «Апоплексин», незамінний під час реабілітації після інсульту. Він добре відновлює мікроциркуляцію та метаболічні процеси в уражених ділянках головного мозку, розсмоктує крововиливи, тромби в мозковій тканині. Такий вплив повертає до норми морфологічні структури і функції головного мозку.

Засіб добре лікує такі післяінсультні явища, як парези, геміпарези, порушення мови. «Апоплексин» доцільно поєднувати із засобами судинної терапії: «Веноліком», «Судинником», «Вазонормом», «Склерозаном», а при гіпертензії з «Гіпертаном» та «Нефроліком», для усунення причин, внаслідок яких виникає інсульт.

Наша довідка

  • Кожні 5 хвилин у світі в когось трапляється інсульт
  • У майже 3% хворих, вже наступного місяця після першого інсульту стається другий.
    У 9% повторний інсульт може трапитись протягом півроку, а у 14% — протягом року.
  • 30% пацієнтів ризикують померти. 40% — стати інвалідами.
  • Інстульт посідає 5 місце серед причин смертності чоловічого населення, і третє — серед жіночого.
  • За прогнозами ВООЗ до 2030 року, ризик інсульту матимуть 72 мільйони осіб віком понад 65 років.
    Порушення мозкового кровообігу посяде 2 місце серед причин смертності жінок.

Бережіть себе.
Ваша Наталя Земна