Бібліотека

Як протистояти слоновості

З листа:

« … Я хворію на слоновість ніг і нічого з цією недугою не можу зробити.

Що це воно за така підступні хвороба і звідки вона береться? І чи лікує її «Зелена планета»?

Якими травами і ліками? Розкажіть про це»

 Василина С. Київська область

 

Хворіють на це захворювання в основному жінки. Викликане воно порушенням функції лімфатичної системи. Найчастіше недуга вражає ноги ( звідси і назва), але починається із лімфатичних вузлів. Може виникати після захворювання на бешиху (рожисте запалення). Інша причина – травми, зокрема, судин, оперативне втручання.

Слоновість ( лімфостаз) – потовщення підшкірної клітковини внаслідок хронічного застою лімфи ( збільшення об’єму уражених органів: рук, ніг, статевих органів та їх деформації за рахунок товстих складок). Шкіра при слоновості може бути гладкою, жовтуватою або синюшною, нерідко із міхурами, наповненими прозорою рідиною або жорсткою, омозоленою, горбистою, вкритою бородавчастими розростаннями, із тріщинками та виразками.

Небезпечна хвороба тим, що її початок майже непомітний. Дуже рідко людина звертає увагу на невеликий набряк на тильній стороні ступні або біля щиколотки. Він збільшується під кінець дня, але не болить. Набряки не турбують ще й тому, що на початку захворювання після сну вони зникають.

Іноді людина, приміряючи, наприклад, взуття, з подивом помічає, що одна нога дещо повніша…

Як правило, офіційна медицина не розпізнає слоновість одразу, називає потовщення органів «набряком» і намагається вилікувати сильнодіючими сечогінними засобами. Люди  застосовують їх, п’ють також сечогінні чаї та інші подібні рослинні засоби, результату немає… Потовщення кінцівок не зменшується, а навпаки. Адже від удару таблеток, насамперед, потерпають нирки і наслідок цього відмовляються нормально працювати. Тож до застою лімфи додається ще й застій рідини в організмі.

Насправді ж відрізнити лімфостаз від набряку дуже просто: при набряку (якщо натиснути пальцем) на ураженій ділянці залишається ямка, а у випадку слоновості такого не відбувається, бо застій лімфи у судинах спричиняє ущільнення сполучної тканини. Це вже виникає при хронічному захворюванні, а передує йому гостре, що починається із запалення лімфатичних судин, уражених інфекцією. А потрапляє інфекція до судин через ушкодження шкіри: подряпини, гнійні прищі, фурункули, інфіковані рани.

Спершу ущільняється ( потовщується, набрякає, запалюється) шкіра вздовж лімфатичних судин, що спричиняє біль, підвищення температури тіла. Пізніше на шкірі виникають червоні смуги, що болять від дотику. Іноді вздовж лімфатичних судин проступає інфільтрат, навіть утворюються гнійники. Це ніщо інше, як гнійний лімфангіт. Слоновість може виникати і внаслідок рожистого запалення. Рожа( або бешиха) інфекційне захворювання, пов’язане із розмноженням стрептококів у шкірі та підшкірній клітковині ( частіше ніг), що супроводжується пропасницею, підвищенням температури тіла до 39-40 градусів, почервонінням та набряками ураженої ділянки шкіри. Це вкрай неприємне захворювання, супроводжується до того ж дуже високою температурою тіла.

Хворим небажано їсти м’яса, жиру, цибулі, часнику, ковбас, консервів. Натомість, потрібно більше вживати овочів, фруктів, кисломолочних продуктів, соків.  Варто прикладати на запалені місця свіжі листочки мати-й-мачухи, мальви дикої( просвирника), подрібнену траву терену колючого. Корисні загальні ванни – хвойні або з чередою. Можна приготувати і настій або відвар із цвіту малини ( пити упродовж дня по 200-300 мл). Обов’язково раджу звернутися у наші Здравниці «Зелена планета». Там вас завжди радо зустрінуть, нададуть безкоштовну консультацію і підберуть комплексне лікування за допомогою наших фітокомпозицій —  ЕРІЗЕПАН, ЛІМФОГРАН, ВЕНОЛІК, ГЕМОСАН, ІНФІЛЬТРИН, ІМУНАТ.

А в разі збільшення печінки та пониженої функції підшлункової залози вам дадуть ГЕПАХОЛ і ДІАМАНТ.