Бібліотека

Камені у передміхуровій залозі

У чоловіків, внаслідок хронічного захворювання сечостатевої системи, порушення обмінних процесів в організмі, місцевих змін у вигляді ущільнення мінералоорганічних утворень у просвіті сечовивідного каналу утворюються камені. Виходячи з верхніх сечових шляхів, вони інколи затримуються в уретрі і викликають сильний біль при сечовиділенні. Виділення сечі ускладнюється, струя стає слабкою, змінюється її форма.

Камені переднього відділу сечовивідного каналу видаляють спеціальними уретральними щипцями. При вузькому каналі його розсікають. Якщо камінь утворився в задньому відділі каналу, то його проштовхують у сечовий міхур і там подрібнюють. Тоді він виходить у вигляді піску, або дрібних камінців. Якщо інструментальні маніпуляції не призвели до успіху, проводять уретромію.

Можливо, не так часто, та все-таки в чоловіків виникає кам’яна хвороба, при якій конкременти утворюються у тканині статевої залози. А також вивідних протоках. У такий спосіб може утворитися один, або декілька каменів. Закупорка фолікулів та їх протоків призводить до застою секрета залози і запалення. Причини виникнення, поки що не досліджені. Але, як у всіх органах, відкладання каменів пов’язане із тривалим запальним процесом та застоями сечі.

Коли виникає рефлюкс (закид сечі із сечививідного каналу у статеву залозу з тривалим запальним процесом у самій залозі, це свідчить про ускладнення хронічного простатиту. Якщо ж камін утворюється у статевій залозі, тоді чоловіка непокоїть постійний тупий біль у паховій ділянці. Дуже часто ускладнене сечовиділення буває з кров’ю і навіть із спермою. В такого чоловіка виникає різкий біль під час статевих зносин. Більш того — знижується статевий потяг і потенція. Може навіть розпочатися процес утворення абсцесу, а сама залоза внаслідок захворювання поступово атрофується. Якщо ж утворення каменів у статевій залозі не ускладнене запальним процесом, то лікування можна проводити за допомогою лікарських рослин. Залежно від того, який сольовий обмін порушено.

При хронічному простатиті, слід застосовувати консервативне протизапальне лікування. Якщо статева залоза аденоматозна, з абсцесами, потрібно обов’язково вдаватися до оперативного втручання.

При порушеному лужному сольовому обміні, доцільно довгий час вживати чай із квіток і листя груші (зібраних у травні).

1 ст. л. подрібненої сировини, залити однією склянкою окропу. Настояти одну годину. Вживати по чверті склянки чотири рази на день.

Можна також застосувати грушанку круглолисту.

1 ч. л. подрібненої сировини, залити однією склянкою окропу. Потримати на водяній бані 5-7 хвилин. Настояти 30 хвилин. Процідити. Вживати по чверті склянки чотири рази на день.

При порушенні сечокислого обміну, доцільно вживати відвар із збору рослин.

Взяти дві частини листя чорної смородини, дві частини листя суниці лісової та одну частину трави споришу. Сировину подрібнити. Одну чайну ложку цієї суміші залити склянкою окропу. Потримати 1-2 хвилини на слабкому вогні, настоювати 20 хв, процідити. Вживати по чверті склянки, чотири рази на день.

І нехай ви будете здорові.
Ваша Наталя Земна