Бібліотека

Каштан

І знову цвітуть каштани, попри того, що нема нормального тепла, як очікувалось…

Проблеми людей – холод, карантин, пошесть тяжкого смертоносно коронавіруса. А вони – каштани, виконують Божу волю – розквітають, щоб своїми квітами допомогти підвищити стійкість кровеносних судин – капілярів, які до кожної клітини несуть кров, а це кисень, поживні речовини, життя.

Квіти каштана перешкоджають утворенням тромбів у кровеносних судинах, понижують згущення крові, в’язкість, покращують обмін речовин у тканинах і щонайперше обмін холестерина, про який всі ви так часто згадуєте, особливо про той “поганий” холестерин. Квіти каштана усувають запальні процеси, тонізують і що найголовніше – роболять стінки судин еластичними.

Тому ці свічки, які нам засвічують каштани, надійний запобіжний засіб від склерозу. Та і не знаєш що гірше – атеросклероз, геморой, тромбофлебіт, чи варикозне розширення вен, а для позбавлення від усьго цього і зацвів каштан.

Офіціна медицина визнала каштан цілющим і викристовує екстракт. Народна медицина вище цінує квіти каштана і значно ширше застосовує їх.

У вигляді настоїв із квітів застсовують для лікування захворювань жовчового міхура, щоб не виникали запальні процеси і не застоювалась жовч, з якої утворюється спочатку замазка, а потім і камінці. Настої квітів каштана рятують кішківник від усіх запальних процесів та інших всіляких негараздів.

І не тільки настоями, а й настоянками лікують серце. І взагалі, хто користується ліками із каштана, то знають, що це надійна профілактика інфаркта і інсульта. Серце і судини завжди будуть здорові.

П’ють і відвари, і настої при захворюваннях печінки, захворюваннях крові, задусі, при запаленнях у шлунку, при ревматизмі, і навіть, при туберкульозі легень. А настоянкою квітів на горілці: 5 стол. ложок гарно подрібнених квітів, на півлітра горілки, натирають усі болючі суглоби і навіть поперек.

Сік із свіжих квітів можна вживати по 20 крапель двічи на день при варикозному розширенні вен (ну і при геморої, бо це також вени), при торомбофлебіті, атеросклерозі.

Можна сік із свіжозібраних квітів вичавити і законсервувати горілкою 1:2, тоді він буде вам і взимку і в різні пори року.

У каштана всі частини цього дерева цілющі. Але плоди, кору і листя будемо збирати пізніше.

Тепер, коли зберете свічки квітучих каштанів – беріть нижні крупніші квіти. Одна чайна ложка подрібнених квітів, на 1 склянку окропу, вживати по 1/3 склянки, тричі на день.

А я, ваша Наталя Земна, бажаю вам здоров’я!