Бібліотека

Коли болить голівонька

Сьогодні мої поради для діточок, а такоє їхніх батьків. Говоримо про головний біль. Це неприємне відчуття, знайоме  майже всім людям як симптом багатьох хвороб. Взагалі воно ніби сигналізує про якусь небезпеку. Тому має насторожити людину.

Біль може виникнути при інфекціїї, інтоксикації, авітамінозі, недокрів”ї, гіпоксіі, перевтомі, емоційних перенавантаженнях, поушеннях обміну речовин. Тож, варто звернутися до лікаря, який би призначив повне обстеження, аналізи і з”ясував можливу причину головного болю у дитинки.

Якщо він не пов”язаний якою-небудь недугою, то можна скористатися простими порадами. Наприклад, коли дитина прийматиме ванну, покласти у воду гілочки ялівцю, берези, дуба, пучечок м”яти. Або ж прикласти до скронь, на потилицю і лоб компреси: теплий – при блідому обличчі , холодний – при почервонілому.

Корисно пити соки із свіжих ягід чорної смородини, свіжеприготований сік із сирої картоплі, зі свіжих ягід калини, винограду, з грейпфрута чи апельсина. Дають сік від 1 ст. ложки до ¼ склянки 3-4 рази на день до вживання їжі або в проміжках між прийомами їжі. Курс лікування – 2-3 тижні, потім засіб міняють.

Гарними ліками може бути також настій з листя чорної смородини.

Настій листя чорної смородини

1 ст. ложку подрібненої сировини заливають склянкою окропу, настоюють півгодини, проціджують. Дітям від 7 до 12 років дають по 1 десертній ложці 3-4 рази на день до вживання їжі ( від 3- до 7 років – по 1 ч. ложці, старше 12 років – по 1 ст. ложці) Курс лікування – 10-12 днів.

Наталя Земна