Бібліотека

Корисні властивості гібіскуса

Напевно, всі знають про  гібіскус, або в народі китайську троянду. Ці кущі з червоними квітами, які за формою нагадують троянду, часто можна побачити на підвіконнях господинь.

Якщо у вас вдома є така рослина, то знайте, що ви захищені від стресів, сімейних негараздів, а також вона наповнює будинок бадьорістю і енергією, очищає повітря.

З давніх часів гібіскус використовували для лікування захворювань шлунково-кишкового тракту, дизентерії, геморою, гострих запалень шкіри.

У листках і квітках гібіскуса містяться флаваноіди, які сприяють виведенню шкідливих речовин з організму, які утворюються в результаті обміну речовин. Також застосування квіток і листя гібіскуса в лікувальних цілях забезпечує захист печінки від шкідливих впливів, стимулює вироблення жовчі і покращує метаболізм.

Гібіскус особливо корисний людям, які страждають на гіпертонічну хворобу. Гарячий чай з нього підвищує тиск, холодний – знижує. Відрегулювати нервову систему, очистити печінку і нирки також допоможе гарячий чай. Антибактеріальну, спазмолітичну, жовчогінну та антигельмінтну має чай “Каркаде”. Його можна зробити і самостійно, якщо маєте вдома цю рослину.

1-2 ст. л. сухих пелюсток гібіскуса засипати в чайник і залити 400 мл окропу. Настояти протягом півгодини, процідити. До такого чаю додають мелісу, материнку або м’яту, щоб у нього був аромат. Якщо вживати такий чай регулярно, буде зміцнюватися загальний стан здоров’я, а також значно зменшиться ризик онкологічних захворювань. Пам’ятайте, що дітям до одного року вживати такий чай протипоказано.

Можна приготувати з гібіскусу і холодний чай. Він зміцнить ваш імунітет і захистить організм від застудних захворювань. Квітки рослини потрібно залити холодною водою на всю ніч, вранці відцідити, додати цукор за смаком.

Але, як і у всіх рослин, у гібіскуса є протипоказання. Не рекомендується вживати чай з гібіскусу людям з гастритами, виразками дванадцятипалої кишки і підвищеною кислотністю.

Насолоджуйтесь чаєм з троянди, вживайте його в міру і будьте здорові!

Наталя Земна