Бібліотека

Котяча подряпина. «Хвороба котячої подряпини»

Останнім часом бачу у дітей подряпини на руках і навіть на обличчі, які довго не загоюються. Вочевидь, це домашні улюбленці з любов’ю до своїх господарів ніжно дякують за увагу і любов, граючись своїми гострими кігтиками, залишають їм подряпини. І коли оглядаєш дитину , помітивши сліди кігтика, запитуєш: а як звати твого котика? Дитина і навіть мама іноді дивуються: а звідки Ви знаєте, що у нас є кицька? Кажу: а ось по цьому автографу, який вона залишила на рученятах Вашого синочка.

Це дуже добре, що діти люблять домашніх тварин. Але будьте дуже уважні та обережні. Адже ранка на місці подряпини чи навіть укусу може довго не заживати. З’являється набряк, збільшуються найближчі лімфатичні залози. А у дитини підвищується температура, яка довго не спадає. Дитина відчуває слабкість, втрачає апетит. Такий стан може тривати до 2-х місяців, а то і більше.

Часто лікарі не можуть визначити причину такого стану дитини. Та якби навіть і знайшли, що це хвороба котячої подряпини, то медицина офіційна нічого не може дати, окрім жарознижуючих засобів, які діють тимчасово, а тривалий час їх вживати небезпечно для здоров’я. Хіба що лікар запропонує зігріваючі компреси на лімфовузли та лікарняний, допоки дитина одужає.

«Хвороба дитячої подряпини» не загрожує життю хворого, але приносить багато неприємностей, які викликають тривогу за здоров’я дитини.

Сама хвороба виникає внаслідок передачі вірусу від кота людині. А відбувається це через подряпину, укус або коли котик полизав ранку на шкірі у дитини, ніби бажаючи її загоїти, «зализати». А сам котик є носієм такого вірусу.

Народна медицина, на перевагу офіційній, має природні засоби не тільки для лікування цієї хвороби, але й для її профілактики. У «Зеленій планеті Земної» є ВІРУСАН , від вірусів, як для дітей, так і для котиків, та ГЕМОСАН, для очищення крові від вірусів. ЛІМФОГРАН, для унормування лімфатичних вузлів. Підсилити лікування може ЕРІЗЕПАН. А зовнішній засіб для очищення та загоєння подряпин – СЕПТОДЕРМ та РЕПАРАНТ.

В лісі росте і квітує у травні медунка, яка чистить кров, а на городі у кожної господині є нагідки (календула), можна застосовувати чистотіл, тільки зовнішньо. А ще – домашній фікус.

Один листочок фікуса подрібнити, покласти в 200-грамову баночку і залити горілкою. Настоювати 2 тижні. При будь- яких подряпинах, ранках потрібно і дітям, і котам їх змащувати, аби ті швидко загоювалися.

Наталя Земна