Бібліотека

ЛІКУЄМО ЗАПАЛЕНІ ОЧІ

Сьогодні я хочу  поговорити про  найпростіше захворювання – запалення  очей.     Іноді приходить людина із скаргами – запалення очей. Одразу просить ліки від запалення. Але ж ніколи не можна окремо від людини вилікувати око. Уявіть собі  якщо  б людина прийшла до лікаря, дала б своє око, лікар  пролікував, а потім прийшла, забрала б його спокійно і здорове око без запалення дуже добре бачить. Але так зробити не можна. Отже, не можна окремо  від організму вилікувати очі. Поєднується лікування внутрішнє, загальне, зовнішнє та місцеве. І ось саме останнє   лікування – це закапування, компреси, промивання, аплікації на очі.  Чим  саме користуватися і як – чи закрапувати очі, це залежить від форми  захворювання. Якщо це, наприклад, початкова стадія блефарита, запалення, то треба  обов’язково відновити нормальну роботу залоз хрящів повік, проводити масаж повік. Можна скляною паличкою впродовж двох тижнів, а можна й більше. Використовувати антибіотики, мазі, розчини, щодня змащувати спиртом  край повік.

Дуже добре допомагає при запаленні очей срібна вода. Ну і обов’язково ж ми використовуємо цілющі трави. Щонайперше, це звичайно ромашка лікарська. Одну столову ложку квітів ромашки  треба залити склянкою окропу, настояти годину. Процідити і використовувати для промивання очей  двічі- тричі а той частіше на день.

Є ще трава, яку називають богородська. Це  чебрець, тим»ян повзучий. Три столових ложки свіжозібраної подрібненої трави залити склянкою окропу, настоювати годину. А потім процідити і промивати очі  двічі на день при запаленні повік. І не тільки в природі, а й в домі ви можете знайти таку цілющу рослину, як алое вера. Це чудовий стимулятор захисних реакцій. Алое дуже широко використовуються в офтальмології при лікуванні блефаритів, захворюванні рогівки та сітківки очей. При атрофії зоревого нерва, а також використовуються для підсилення реферативних процесів, при травмах  та виразках очей. Алое можна пити у вигляді екстракту і настоїв. А зовнішньо препарати алое використовуються у вигляді  мазей.

Очанка лікарська добре допомагає для нормалізації внутрішньо очного тиску. Але використовується  як зовнішній засіб при блефаритах і ячмені. Треба взяти три чайних ложки очанки залити  двома склянками води, настояти, а потім робити ванночки для очей.  Можливо, ви не знайдете очанки, то вдома у кожної господині на грядці  росте кріп, запашний, зелений. Одну столову ложку  подрібненого зеленого кропу залити  склянкою окропу, настійте одну годину. Процідить і  робіть примочки при запальних процесах очей. І не тільки влітку можна використовувати кріп. Влітку він зелений, а на зиму  зберіть обов’язково насіння кропу.

Є в нас ще волошка синя. Дві чайних ложки пелюсток квітки, тільки крайові пелюстки квітки потрібно залити однією склянкою окропу  і годину настоювати, а потім процідити.  Настій використовується як протизапальний і дезінфікуючий засіб при запальних захворювань очей.  Навіть є така рослина, яка називається льонарія, льнанка.  Вона теж добре лікує хворі очі. Треба взяти  одну столову ложку і залити 300 грамами окропу, настоювати годину і використовувати у вигляді примочок, компресів при запаленні повік і такому  серйозному захворюванні, як трахома.

В «Зеленій планеті» для лікування запалення очей ми пропонуємо ЗІРОЧНИК, ЗОРОСАН і примочки для очей ПРОЗІР.

Так би хотілося, щоб ви спостерігали за тим, що розквітає в природі. Адже все цілюще  і Бог велів нам користуватися всім аби бути здоровими. Але обов’язково лікуйтеся  під наглядом лікаря. Адже, не знаючи трав, не вміючи користуватися  ними, ви можете нашкодити своєму здоров»ю. Тож, будьте обережні. І будьте здорові!