Бібліотека

М’язова слабкість — причина, а не наслідок старіння

Нещодавно на міжнародному симпозіумі з проблем геронтології у швейцарському Базелі справжній фурор спричинила доповідь професора Колумбійського університету, фізіолога й біофізика Ендрю Маркса. Його новітнє дослідження цілком змінює уявлення щодо механізмів старіння й пропонує перспективну методику збереження вічної молодості. Головна ідея вченого полягає у тому, що втрата м’язової сили і є головною причиною старіння, а не навпаки. 

До сьогодні вважали, що м’язова слабкість (саркопенія) — це просто побічний ефект старіння й вікових захворювань. Ендрю Маркс впевнено стверджує, що більшість «вікових» захворювань — наслідок зниження м’язової сили. Саркопенія мало вивчена, але вона є одним із п’яти факторів ризику захворюваності й смертності у людей старших за 65 років. Втім, саркопенія — не просто м’язова слабкість: разом з нею виникають остеопороз, порушення терморегуляції, різні форми серцево-судинних захворювань, які не просто старять тіло людини, а в прямому сенсі повільно вбивають її організм. Саркопенія — тягар сучасної цивілізації. Рано чи пізно хвороба переходить з вікового фізіологічного процеса в патологічний стан, що призводить до різкого зниження якості життя й передчасної смерті.

Отже, найефективніші ліки від старості ті, що збільшують м’язову силу, і фізичні вправи. Головна причина саркопенії — це не вік, а малорухомий спосіб життя. Погіршення стану м’язів може початися навіть не у 60, як багато хто думає, а й у 25 років. У віці від 25 до 50 років організм людини втрачає до 10% м’язової маси. Між 50 та 80 роками — ще приблизно 40%. В процесі тривалих досліджень також з’ясувався шокуючий факт: 3 тижні суворого постільного режиму здатні знесилити тіло людини більше, ніж 20 років активної діяльності. І найкраща профілактика передчасного старіння не просто спорт, а силові вправи.

Механізми старіння м’язів

Від чого ж м’язи старіють і слабшають?

Найбільше шкодять м’язам вільні радикали. В невеликій кількості вільні радикали необхідні здоровому організму. Але якщо їх надто багато, організм не може їх контролювати. Вони змінюють спосіб кодування клітинами генетичної інформації, порушують структуру білків. Імунна система вважає білки чужими і намагається їх знищити. Це спричиняє порушення імунітету, провокує лейкемію та серцеві захворювання. Вільні радикали також руйнують захисні клітинні мембрани, а це сприяє накопиченню рідини в організмі, що пришвидшує старіння. Крім того, вільні радикали знижують рівень кальцію, що спричиняє також і м’язову дистрофію — одну з головних причин вікових хвороб.

Вільні радикали дуже поширені у довкіллі в умовах катастрофічного забруднення повітря, води, продуктів харчування хімічними речовинами. Щоб з ними боротися організм виробляє або отримує з якісною їжею антиоксиданти — речовини, які звֹязують вільні електрони. Це, наприклад, вітаміни та мікроелементи (А, С, Е, бета-каротин, селен тощо). Але, цього не досить. Вкрай необхідно також запобігти втраті організмом кальцію.

Як зберегти молодість організму?

Насправді, усе, що допомагає укріпити м’язи і сприяє їх здоровому росту, може стати основою нових революційних засобів від старіння. І ліки з цілющих рослин –фітотерапія — тут посідають чільне місце. «Зелена планета Наталі Земної» пропонує кілька рослинних композицій для покращення самопочуття і якості життя людини у будь-якому віці.

Щоб поліпшити стан м’язів, необхідно донести до них поживні речовини, які ми отримуємо з їжею. Перевізником таких речовин у нашому організмі є кров, а траспортними шляхами для неї — судини. Отже, необхідно їх укріпити, вивести холестерин, який заважає крові вільно пересуватися, та зробити стінки еластичними.

Щоб укріпити стінки судин, у нас є чудовий засіб з лікарських трав Судинник, а вивести холестерин допоможе Склерозан. Прослідкуйте за собою: одним з показників зашлакованості судин є «шум» у голові або вухах.

Судини пошкоджуються і за цукрового діабету. Зверніть увагу на роботу своєї підшлункової залози (долікуйте задавнений хронічний панкреатит, робіть профілактику, притримуйтеся дієти). Їжте менше солодкого, адже ви знаєте, що білий цукор вкрай негативно впливає на стінки кровоносних судин. Для лікування цукрового діабету, а також для його профілактики, застосовуємо фітокомпозицію ДІАМАНТ.

Для підвищення життєвого тонусу та укріплення серцевого м’яза спробуйте ВІТАЛОНГ, назва якого так і перекладається “Довге життя”. До його складу входять апельсини, мед та молоко, тож фітокомпозиція вирізняється і чудовим смаком.

Запобігти втраті організмом кальцію, налагодити сольовий обмін допоможуть НЕФРОЛІКСОЛЕНОРМ і ОСТЕОНОРМ.

Головне, рухаймося, не сидімо на диванах перед телевізорами та комп’ютерами, дбаймо про здоров’я, харчуймося здоровою їжею і будемо молодими у будь-якому віці! А фітокомпозиції «Зеленої планети Наталі Земної» допоможуть вам у цьому.

Наталя ЗЕМНА