Бібліотека

МАТЕРИНКА

Я  так хочу, щоб ви не  пропустили влітку жодну рослину і тепер звертаю увагу жінок на те, що буквально за тиждень-два  квітуватиме  материнка. Материнка цвіте – духмяна-предухмяна. Її ж так і назвали душиця. Тому що вона має дуже приємний аромат і особливо допомагає жінкам. Ще вона   заспокоює центральну нервову систему і особливо коли підвищена збудливість, безсоння болить голова або ж підвищений тиск. Материнка  допоможе вам, шановні жінки, у будь-який період, а особливо у перехідний, клімактерічний.

Назбирайте  материнки, нехай вона буде у вас. Адже її можете використовувати і взимку. Коли не дай Бог, хтось застудиться. Вона буде діяти як відхаркувальний, потогінний засіб при бронхітах, кашлі, астмі, кашлюку у дітей. І взагалі – при захворювання всієї дихальної системи. А ще – материнку призначають при захворюваннях шлунка, кішечнику, жовчного міхура, печінки і всіх інших внутрішніх органів. Ліки із материнки допомагають при проносах, а також при бродінні у кішечнику, коли  виникає біль в області шлунка,  печінки і жовчного міхура. А ефірна олія материнки, яка надає їй такого приємного аромату, має дезінфікуючі властивості. Отже, очищає організм і навіть якщо є забруднення гельмінтами.

Дітям також дають відвари, чаї з материнки для того, щоб врятувати від гельмінтів.

Але пам’ятайте, що материнку чоловікам вживати тривалий час не можна!. Бо це  жіноча рослина. Але категорично протипоказана при вагітності. Тож, знайтеся на травах, вмійте їх розпізнавати та й застосовувати вміло аби ні в якому разі не зашкодити.