Бібліотека

МАТИ-Й-МАЧУХА

ВИВЕДЕ ЗАЙВУ ВОДУ З ОРГАНІЗМУ, ПОРЯТУЄ ВІД БІЛЕЙ ТА ВИРАЗОК

Жінки дуже полюбляють цю рослину. І це правильно. Адже, крім багатьох її помічних властивостей, ця рослина рятує жінок від білей, запалення піхви.

Навчили їх мами чи бабусі не цуратися цієї рослин і саме за жіночих захворювань вживати всередину, а також спринцюватися відваром.

Іноді буває у жінок великий живіт і важкість внизу живота, і поперек болить, і ноги важкі, а втома така, що лише до обіду якось допрацює, а потім сили зовсім немає То мати-й-мачуха допоможе, щоб зайва вода з організму вийшла природним шляхом, а нирки, шлунок, печінка та кишечник функціонуватимуть нормально, злагоджено. Де й сила візьметься, і втома зникає.

Ліки з мати-й-мачухи

Одну столову ложку подрібнених квітів та листя мати-й-мачухи залити склянкою окропу, настояти 30-40 хвилин, процідити. Вживати по одній столовій ложці 4 рази на день.

Застосовують цю рослину й у разі ангіни, інших захворювань горла й ротової порожнини: хворий п’є настій чи відвар і полоще горло. А ще відварами промивали рани чи виразки – отже здатна ця рослина боротися ще й з такими захворюваннями.

Влітку можна зірвати свіжий листочок мати-й-мачухи, вичавити сік і змастити ним висипи, запалення шкіри і навіть нариви, спостерігаючи чудодійну цілющу силу маленької рослини, яка зацвітає, не боячись снігу і льоду, бо знає: прийшла весна! Не зволікайте, зберіть золотаві кошики мати-й-мачухи. Їх треба зібрати і висушити майже у пуп’янках, доки не перетворились на пухівки, що розлітаються за вітром. Придивляйтесь уважно, бо вранці й надвечір квітів не помітиш, адже вночі холодно, і розкриваються вони десь о 10-й, а закриваються вже о 17-й годині.

Листочки мати-й-мачухи теж треба зібрати. Їх змішують з квітами і отримують чудові ліки. Розпізнати листочки зовсім не складно. Зверху вони темно-зелені, шкірясті, гладенькі, а знизу  ― м’які на дотик, білуваті.  А ще здавна підмітили, що пухнастий бік зігріває маминим теплом, а  шкірястий ― прохолодний, як мачуха…

Народна медицина здавна цінує гарні відхаркувальні, пом’якшувальні, протизапальні й потогінні властивості рослини. Це перевірений століттями засіб від кашлю і захворювань дихальних шляхів: бронхітів, бронхіальної астми, пневмонії, гарячки. При туберкульозі радять вживати свіжий сік з листя рослини (4-6 ст. л. на день).

А ще, мати-й-мачуха ― чудові ліки для волосся, зміцнює корені й допоможе позбавитися лупи. Тричі на тиждень споліскуйте волосся відваром листя мати-й-мачухи і кропиви (по 4 ст. л. кожної рослини на 1 л води). Промасажуйте відваром шкіру голови. Волосся стане міцним, блискучим та гарним.