Бібліотека

Меню для головного мозку

Наш мозок страждає від неправильного харчування не менше, ніж шлунок. Саме від збалансованого харчування залежить якість пам’яті і тривалість «інтелектуального життя». Що ж особливо потрібно клітинам мозку для підтримання пам’яті у гарній формі?

Пропонуємо вашій увазі 10 продуктів, які конче необхідно для роботи «головного мозку».

  1. Лосось

Риба містить фосфор, що поліпшує роботу головного мозку. Крім того, у цьому продукті міститься жирні ненасичені  кислоти – ліпіди. Саме з них складається третина мозку.

  1. Яйця

Холін, який міститься в жовтку, покращує пам’ять. Учені з Бостонського університету стверджують, що регулярне вживання курячого м‘яса і яєць, а також інших продуктів з високим вмістом холіну (вітамін В4) покращує пам’ять людини і уповільнює процес старіння мозку.

  1. Арахісове масло

Це масло містить вітамін Е, який також потрібен для повноцінної роботи головного мозку. Масло можна додавати в салати.

  1. Ціле зерно

Глюкоза і клітковина, так необхідні для нормального функціонування людського мозку, містяться саме в цілісному зерні.

  1. Вівсянка

У цьому злаку міститься цинк, вітамін Е і В, безперечні лідери  для підживлення мозку і нервової системи.

  1. Ягоди

Полуниця поліпшує пам’ять, а суниця і ожина насичені омегою-3. Ягоди можна додавати в салати, мюслі або їсти їх просто так.

  1. Бобові

Горох і квасоля містять складні вуглеводи, клітковину та вітаміни. Їх можна їсти як доповнення до салату або як гарнір. А горох взагалі покращує розумову діяльність мозку.

  1. Овочі

Містять антиоксиданти, які відновлюють пошкоджені клітини. Тому вживання моркви, баклажан, помідор і інших овочів позитивно впливають на роботу мозку.

  1. Молочні продукти

Молоко, йогурт, кефір багаті вітаміном В — важливим компонентом зростання мозкової тканини.

  1. Яловичина

Нежирне м’ясо містить залізо і цинк, поліпшують функцію мозку.

Ось такі прості та доступні продукти допоможуть вам завжди тримати свій мозок у «тонусі», а отже – завжди залишатися із свіжими та розумними думками!