Бібліотека

НАСТУРЦІЯ

Нарешті весна! Ви всі кинулися до своїх городів і зараз розпочався такий довгоочікуваний процес засадження. Щоб згодом всі вітаміни  з’явилися на наших столах… Адже саме на грядці можна виростити всю  вітамінну скарбницю. І ось  саме нині я так хочу попросити уклінно, щоб ви посіяли більше  настурції,  тобто  красолі, як ми її  називаємо в Україні. А по-іншому її ще називають капуцин. Ми її використовуємо часто для лікування серце.

З лікувальною метою використовується  квіти, листя, стебла настурції. І особливо її плоди – насіння. Можна її сушити або в сушильні, або просто на горищі. Але треба розстилати тонким шаром і періодично перемішувати, а потім зберігати в мішечках полотняних в гарно провітреному приміщені     Рослина має дивовижну протизапальну  сечогінну властивість. Вона покращує обмін речовин. Гарну ефективність  надають відвари  і сік настурції як засіб, що розширює судини, покращує кровообіг серцевого м’язу, а також використовують  красолю при ішемічній хворобі серця.  З давніх давен  знають, що це серцева рослина.  Але як користуватися нею – давно забули. Адже не прийшов  із сивої давнини  рецепт як наші пращури користувалися цієї рослиною та лікували серце.

Листя і квіти цієї рослини використовуються в зборах для лікування онкологічних захворювань. Але  запам’ятайте  – завжди яку б хворобу ви лікували, яку б рослину ви використовували, звертайтеся  до лікаря! Тільки він вам допоможе підібрати дозу і підкаже як правильно користуватися рослиною.

Настоєм листя настурції лікують запалення лімфатичних залоз. Українці, поляки завжди мали із настурції чудові  косметичні засоби для росту гарного волосся, для чудової шкіри обличчя. Треба взяти три столових  ложки подрібненого листя, пуп’янків, плодів. Все це  разом змішати. Із цієї маси три столові ложки залити однією літрою води, поставити на водяну баню, хвилин на  15, а потім охолодити за годину десь, процідити, віджати і цей відвар втирати у шкіру голови. Можна  вмивати обличчя і взагалі все тіло. Але особливо у шкіру голови. Волосся  поинає інтенсивно рости, стає живим, красивим, блискучим і в той же час шкіра стає м’якою і немає лупи.

Тож, якщо зможете висушити на горищі траву із листям і квітами, нехай вона буде у вашій домашній аптечці. Але для  того, щоб висушити її або вичавити сік чи робити відвар, то, насамперед треба ж її посіяти. Нехай вона росте! Нехай радіють ваші очі від того, як  квітує яскравими квітами настурція.