Бібліотека

НЕ ЗНИЩУЙТЕ ЗІРОЧОК, ЩО ПІД НОГАМИ!

На маленькі зірочки схожі квітки рослини зірочник. Ті, кому доводиться полоти бур’ян, можуть навіть  зненавидіти її за те, що вона швидко розсівається, росте і немовби припадає до землі.

Прополюючи кілька культурних власноручно посаджених рослин (овочів, ягід) ми без жалю викидаємо зайвий бур’ян. Але навіщо ж так вороже ставитись до рослини, про яку ви мало знаєте?

Подивіться хоча б один раз на неї уважніше – яка вона прекрасна. І створена природою для того, щоб зміцнювати наше здоров’я, щоб її вистачило всім.

Із зірочника можна приготувати смачні страви – салат, борщ, приправу. Адже рослина містить у собі багато вітаміну С, каротину, є в ній солі калію, флавоноїди, вітамін К. Страви із зірочника радять вживати  сердечникам, гіпертонікам.

Народна медицина з давніх часів застосовує траву зірочник як протизапальний, помірно сечогінний та жовчогінний засіб. Свіжу траву застосовують у вигляді настоїв та відварів для лікування хронічних захворювань печінки, жовчо- і сечокам’яної хвороби.

Із соку рослини виготовляють ліки, змішуючи їх з невеликою кількістю меду.

Настої готують так: 1 ст ложку подрібненого листя заливають 1 склянкою окропу, настоюють півгодини, проціджують, приймають 4-5 разів протягом дня за 30 хв до їжі.

Для приготування відварів беруть 2 ст ложки трави, заливають 1 склянкою гарячої води і кип’ятять до попереднього об’єму води і приймають по 1 ст ложці 4 рази на день за 30 хв до їжі.

Настої зірочника середнього рекомендують хворим на гіпертонію, особливо у початковій стадії. Корисні вони і при ішемічній хворобі серця, тому що вони – хороші коронарнорозширювальні засоби.

Часто відвари зірочника дають непоганий результат при запальних процесах у бронхах та легенях.

Зірочник поліпшує серцеву діяльність, нормалізує діяльність нервової системи, а ще й зменшує біль, зупиняє кровотечі, загоює гнійні рани, розсмоктує пухлини різного походження. Народна медицина з допомогою зірочника середнього лікує катаракту. Для цього його призначали пити, закапували очі його соком або промивали їх відваром цієї трави.

Примочки з відвару допомагають при діатезі. Зовнішньо застосовують також міцні настої зірочника у вигляді примочок шкіри – від вугрів, гноячків, гнійних ран. Маски із зірочника корисні для сухої шкіри. Свою другу назву – моховинка – рослина одержала тому, що вона завжди волога. До речі, як свідчать народні прикмети, завдяки їй можна вгадати, якою буде погода: якщо вранці, до соду сонця квітка не розкривається й не піднімається – буде дощ.