Бібліотека

Обмороження

Зима зі своєю температурою не рідко призводить до переохолодження тіла людини. Якщо температура тіла  опускається до 24°  людина може померти.  На ушкодження   живих тканин діють вітер,  підвищена вологість, тісне або мокре  взуття, людина  втомлена чи голодна, або ж  при алкогольному сп’янінні. Найчастіше страждають  відкриті частини тіла:  вуха, ніс, щоки, нижні кінцівки. Перша допомога потерпілим – насамперед, зняти з нього холодний і мокрий одяг,  негайно  зігріти відморожені частини тіла. Але температура обігріву  не повинна бути вищою 40 градусів.  Потерпілому дають гарячий чай,  каву з молоком або водою, серцево-судинні ліки, можна помістити його в теплу ванну, поступово доводячи температуру води до 40°.

В українців завжди для такого випадку була в хаті заздалегідь приготовлена мазь: брали календулу (нагідки)  50гр,  розтирали їх у дуже дрібний порошок, клали в скляну банку і туди додавали внутрішній (не солоний) свинячий жир, (смалець). Все це  треба поставити на водяну баню і нехай кипить  на дуже-дуже повільному вогні 2 години, а потім зняти з вогню і нанести  тонким шаром на уражені місця.

Чудово допомагає сік алое, ще ефективніше  каланхое, але найкраще товстянка, – грошове дерево. Соком його листочка змащують  герпес,  навіть оперізуючий лишай, а також  обморожені, обпечені  ділянки шкіри. Завжди використовували  моркву, натирали її, вона пускала сік,  і на обморожені ділянки шкіри наклали  компрес із натертої моркви.

Ріпа. Її розтирали її  з гусячим жиром накладали на уражені ділянки шкіри, або ж змащували їх соком буряка.

Яблуко. Його натирали, або просто товкли і накладали на обморожені або обпечені (навіть сонячним  промінням) ділянки шкіри.

Для того, аби врятувати людину, яка постраждала від переохолодження, робили ванни із вівса. можна також користуватися евкаліптом.

Не забуваймо і про шкірку  верби з гілочок останнього року. Верба  завжди має  бути в домашній аптечці, бо крім усього вона  допомагає  лікувати  і  варикозне розширення вен, хворі суглоби, артрити, артози, бурсити, ревматизм, а також при застуді, – вербового чаю напився, підсолодженого медом, укутався і на ранок  прокинувся здоровим.

І завжди під рукою треба мати олію.

Відваром кори дуба також лікували обморожену людину. Найчастіше робили ванни або ж просто компреси чи аплікації. Уражені ділянки натирали соком лимона, але дуже обережно, якщо там мають місце тріщини і рани.

А щоб не допустити тріщин і виразок, на підвіконні у вас є калачик, золотий вус, алое, каланхое, –  все це бактерицидні домашні ліки. І про все це, до речі, ви докладніше  можете прочитати в газеті,  яка називається «Зелена планета Земної»  Це домашня  енциклопедія вашого здоров’я.