Бібліотека

ОСВЯЧЕНІ ПРИРОДОЮ СПАСІВСЬКІ РОСЛИНИ

Справді, рослини, зібрані у Спасівку (як і на Великдень, Зелені Свята, на Івана Купала), мають особливо цілющу силу, бо їх освячує сама природа. А принесені з церкви маківки, чорнобривці, айстри, васильки, волошки, мирт стають справжніми оберегами в домі, чудодійними ліками.

Пригадую з дитинства, як мама зверталася до посвяченого зілля, щоб зробити ліки, аби не болів живіт у дитини, не боліла голова, аби була спокійна нервова система.  А у родині був мир та злагода.

Дуже добре заспокоюють нервову систему васильки справжні ( рос. базилік). Тільки самі пахощі вдихнувши, людина заспокоюється, стає врівноваженою, відчуває красу, захоплюється прекрасним у природі й суспільстві. Васильки наші прабабусі використовували в лікуванні, додавали до різноманітних страв для профілактики захворювань. Авіценна запевняв, що аромат стимулює розумову діяльність, зміцнює нерви.

На Запорізькій Січі козаки лікували сухим листям рани, які тривалий час не гоїлися, лихоманку, різноманітні отруєння їжею, травами, отрутами, а також душевні рани, спричинені нещасним коханням.

В Україні був звичай підвищувати пучечок васильків під сволоком, класти на печі, бо добре знали наші предки, що запах цієї рослини заспокоює, забезпечує спокійний здоровий сон, дарує життєву і розумову енергію та ще й стимулює сексуальну.  Тож, готуйтеся зустрічати спасівські рослини! І зі святом вас! Із Яблуневим Спасом!

Наталя Земна