Бібліотека

Пеларгонія подарує сім’ї спокій, мир, злагоду і… малят

Я завжди раджу нашим зеленопланетянам вивчати і досліджувати усе, що росте і квітує з нами поряд: просто під ногами або ж, ось — на підвіконні. Самі ж посадили його, вирощували, плекали. Раділи з того, що рослинка зацвіла. Бо, дійсно-таки, квіти завжди приносять радість. Але, окрім радості, наші кімнатні квіти приносять і користь. І нині йтиметься про квітку, яку я особисто дуже полюбляю.

Колись дослідили, які квіти найбільше шанують мешканці різних міст України. З’ясувалось, що тернопільчанам до душі жовті нарциси, а Одеса посіла перше місце за кількістю червоних яскравих пеларгоній, або герані.

Прийшла до нас герань духмяна з Південної Африки дуже давно. А коли з’явилася в Україні, бабусі запримітили, що вона приносить в сім’ю мир і злагоду. А ще — в тій оселі, де ростуть калачики, лунає дитячий сміх і радіють новому життю. От і дарували своїм онучкам, які виходили заміж, горщик із калачиком. І наказували ставити квітку там, де сплять молодята. Як тільки зацвіте калачик на підвіконні — так і завагітніє молода дружина. Хто вже скористався таким весільним подарунком, знає, що настій духмяної герані по півсклянки тричі на день за місяць (курс лікування — місяць) зробить жінку щасливою. Вона завагітніє.

Гостя з Південної Африки прижилася в Україні — так їй тут сподобалося! А українці полюбили рослинку за те, що невередлива. Посадиш її, аби тільки теплою рукою, з доброю думкою — і вона приймається, росте і дуже швидко зацвітає. Крім того, листочки герані мають дуже сильні ефірні олії, які очищають приміщення і нормалізують кров’яний тиск, особливо у гіпертоніків. Попросіть у калачика листочок, покладіть верхньою частиною на зап’ясток, і результат побачите за 15-20 хвилин.

Калачик має здатність заспокоювати нервову систему, повернути людину до нормального стану, якщо вона знервована або втомлена. Не обов’язково вдихати ефірні олії — можна зробити засіб, щоб усунути істерію, нервовість та збудженість.

Заспокійливий настій

Дві столових ложки свіжого листя залийте склянкою окропу. Годину настоюйте і приймайте по чверті склянки чотири рази на день.

Якщо сіпається обличчя, чотири зелених листочки покладіть на хворе місце. Прикрийте лляною тканиною і зав’яжіть теплою хусткою, через деякий час поміняйте їх на свіжі.

А знаєте, як визначили, що калачик — кровоспинний?

Вийшло так, що людина поранилася. Це було взимку. Під рукою нічого не було — ні подорожника, ні якоїсь іншої рослини, лише калачик на підвіконні. Листочок його і поклали до кривавої рани. І, о диво! Вщухла кровотеча. З тих пір у народній медицині радять прикладати калачик до ран, які кровоточать, і застосовувати напої, настої, відвари, коли є кровотеча в організмі.

Настій калачика жінки застосовували при маткових кровотечах. Особливо коли кровотечі виникали у породіллі — заварювали дві столових ложки сухої трави. Проте, навіщо сушити, коли можна взяти на підвіконні свіжі листочки — дві столових ложки залити двома склянками перевареної холодної води. Холодні настої, ви пам’ятаєте, завжди роблять звечора до ранку (7-8 годин). Звечора поставили, а вранці процідили і вживайте. 

Наталя Земна